– Як держава-учасниця ДНЯЗ і один із депозитаріїв договору Росія неухильно дотримується його букви і духу. Наші зобов’язання за двосторонніми угодами зі Сполученими Штатами щодо скорочення та обмеження відповідних озброєнь також повністю виконані, заявив Путін у понеділок.
Російський президент стверджував, що його держава «за рівну і неподільну безпеку всіх членів світової спільноти».
– За понад півстоліття свого існування Угода стала одним із ключових елементів міжнародної системи безпеки та стратегічної стабільності, – сказав він.
ДИВІТЬСЯ: Російсько-українська війна. Байден: американцям не варто боятися, що почнеться ядерна війна
За словами Путіна, держави, які відповідають вимогам договору, повинні мати відкритий шлях до мирного використання ядерної енергії без будь-яких додаткових умов.
Кремль погрожував застосувати ядерну зброю
У середині березня Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН, заявив, що «перспектива ядерного конфлікту колись була немислимою, тепер вона знову стала сферою можливостей». Його слова стали наслідком риторики Кремля, представники якого одразу після вторгнення в Україну почали погрожувати застосуванням ядерної зброї.
Подібні пропозиції лідерам західних країн одразу після 24 лютого надіслав сам Путін, заявивши, що допомога Києву може призвести до “наслідків, яких ви ніколи не зустрічали у своїй історії”. Через кілька днів після нападу російський президент привів свої сили стримування, в тому числі ядерний арсенал, у стан «особливої бойової готовності».
ДИВІТЬСЯ: Війна в Україні. Експерт: Кремль вичерпав свої сили і не має цінних резервів
– Усі можливі причини використання російського ядерного арсеналу є публічними і їх можна прочитати, – заявив у середині березня речник влади в Москві Дмитро Пєсков.
– Якщо існує загроза існуванню Росії, то ядерний арсенал може бути використаний відповідно до наших припущень внутрішньої безпеки, – попередив він в інтерв’ю американському телебаченню CNN.