Сіяти, садити, доглядати різні види культур, дерева і квіти – улюблене заняття багатьох людей, які мають у наявності хоч маленький клаптик землі. Але ще приємніше збирати врожай та розуміти, що праці пройшли недаремно.
А щоб був максимальний результат при мінімальній кількості зусиль, досвідчені дачники рекомендують дотримуватися місячного календаря посадок.
Адже лише завдяки такому підходу можна організувати важливі етапи агротехнічних заходів завчасно. А розташування Місяця підкаже, в які дні його вплив на культури буде сприятливим, а які, навпаки, нестимуть негативний характер.
Залежність фаз місяця при посадкових роботах
Приступаючи до посівних і посадкових заходів, необхідно дотримуватися актуального місячного календаря, оскільки саме фази місяця безпосередньо впливають на посадки та інші види робіт:
- Молодий місяць. У період молодика, а це 3 дні – дні до і після, а також день самого молодика, бажано утриматися від посівів та посадок будь-яких культур, оскільки цей період є несприятливим. Краще зосередитися на таких роботах, як підрізування, збирання бур’янів, обрізання сухих гілок дерев та чагарників, а також марних пагонів та порослі.
- Зростаючий місяць. Досить сприятливий період для робіт із культурами. Але оскільки місяць, що росте, особливо впливає на надземну частину рослини, то ідеальним варіантом стане зайнятися посівом, посадкою або пересадкою саме таких видів культур, урожай яких зосереджений над поверхнею землі.
- Повний місяць. У цей час краще утриматися від посадкових чи пересадочних робіт. За бажання можна здійснити роботу з боротьби з бур’янами та шкідниками, прополюванням грядок та внесенням добрив.
- Спадаючий місяць. Прекрасний час для посадки коренеплодів та культур, урожай яких формується під землею. Ця фаза місяця сприяє накопиченню корисних речовин і сил у коренеплодах.
Крім основних фаз місяця, необхідно не ігнорувати і дні місячних затемнень, які вважаються однозначно найкращим часом для різних заходів з культурами. Такі дні також внесені до місячного календаря посадок на 2023 рік – ці дні випадають на 5 травня та 28 жовтня.
Отже, щомісяця не так вже й багато днів, коли необхідно відмовитися від робіт з посіву та посадки рослин.
Місячний календар посадки розсади 2023
На перший погляд, саджати та доглядати за культурами – легко та просто. Але насправді непрофесійні городники, садівники та квіткарі найчастіше стикаються з різними проблемами та труднощами, які можна було б уникнути, скориставшись місячним посівним календарем на 2023 рік.
Квіти
Мабуть, не побачиш сьогодні жодної присадибної ділянки без квітів. Квітникари заздалегідь продумують квіткову композицію і план плану висадки. А допомагає їм у цьому щорічний місячний календар для квітникарів, який містить всю необхідну інформацію про сприятливі та не зовсім дні для всіх видів робіт:
- Січень. Незважаючи на те, що січень місяць характеризується коротким світловим днем і не найвищою температурою, він все ж таки підходить для деяких робіт, які можна здійснити, не побоюючись за майбутній результат.
- Лютий. Зі збільшенням кількості світла збільшується і кількість сприятливих днів для посіву квітів та інших необхідних заходів.
- Березень. Є досить напруженим місяцем через висаджування інших видів рослин крім квітів. Але при збалансованій роботі місяць стане дуже плідним.
- Квітень. Прекрасний період для прямого посіву у ґрунт. Для того щоб процес пройшов швидше і активніше, насіння заздалегідь замочують у воді.
- Травень. Квітникари не дуже люблять місяць за його примхливість і неоднозначність: для посадки квітів може бути ще занадто холодно або, навпаки, дуже спекотно.
- Червень. Мабуть, найбільш насичений місяць для посадки як декоративних квітів, так і дворічників на розсаду у відкритий грунт.
- Липня. Ідеальний період для того, щоб зайнятися живцюванням деяких видів квітів. Не зайвим буде поділити коріння або видалити квіти, що відцвіли.
- Серпень. Квітникари приймаються в серпні місяці до висадки бульб багаторічників, щоб наступного року досягти цвітіння.
- Вересень. Посадка квітів восени має свої плюси: є час на адаптацію і за часом набагато раніше розпустяться.
- Жовтень. У жовтні можна продовжувати садити те, що не було посаджено у вересні. Орієнтуватися варто на погодні умови.
- Листопад. Незважаючи на нестійку погоду, садівники продовжують роботу з висадки квітів та підготовки ділянки до наступного сезону.
- Грудень. Ідеальний період для посадки квітів на балкон. Разом із цим розпочинається новий сезон посіву насіння на розсаду.
Ягідні культури та плодові дерева
Купуючи ягідні культури та саджанці плодових дерев для присадибної ділянки, її власник створює серйозну основу важливим та довгостроковим посадкам. Вони на багато років уперед обумовлюють і вид прилеглої до будинку території, і за умови правильного догляду стають основним джерелом урожаю ягідно-плодових культур.
У догляді за ягідними культурами та плодовими деревами також прийнято дотримуватися місячного посівного календаря. на 2023 рік, який для зручності розписаний по місяцях. Список робіт тут не менш широкий, і їх краще співвідносити з рекомендаціями відповідно місячного циклу. І тоді ягідно-плодовий урожай не змусить вас чекати.
Помідори, перець, огірки
Підібрати максимально правильний період для посіву насіння певних культур для одержання розсади не складно, але необхідно враховувати особливості клімату регіону та особливості самої культури, яка підлягає вирощуванню.
Ну і, само собою зрозуміло, важливо знати фази Місяця, тому що всі заходи, що здійснюються у повній відповідності до фаз Місяця і оптимальні місячні дні, є запорукою відмінного результату.
Помідори вирощують практично всі дачники, адже це найпопулярніший овоч.. А починати сіяти насіння для одержання розсади можна вже із січня. Але необхідно розуміти, що розсада буває готова до висадки через 60-80 днів після посіву насіння, тому варто подбати про її постійне місце в теплиці, що надійно обігрівається.
Щодо перцю, то він досить вимогливий до тепла овоч, а вирощують його розсадним способом. У відкритий ґрунт переносяться сіянці у віці 60-80 днів – наприкінці травня, тому сіяти насіння можна розпочинати з лютого місяця.
Огірки можна вирощувати посівом у відкритий ґрунт. Але якщо треба отримати врожай набагато раніше, їх краще вирощувати через розсаду. Тому вибрати сприятливий день для посадки насіння огірка з місячного посівного календаря не важко.
Сприятливі дні для посіву насіння:
Трави, цибуля та зелень
З кожним роком дедалі більше городників зіставляють свої посіви з датами місячного календаря. Навіть ті, хто раніше ставився до нього насторожено, дедалі частіше керуються ним. Адже всім хочеться збирати врожай максимум, незалежно від виду культур.
Корисну та соковиту зелень можна вирощувати цілий рік: якщо не на грядці, то в будинку, на підвіконні.
Але якщо підвіконня не ваш варіант, то можна придивитися до холодостійких зелених культур, які можна посіяти під зиму. А скоростиглі трави часто висівають повторно протягом усього сезону.
Корнеплоди
Про те, що місячний день впливає на зростання та розвиток усіх видів культур, знали ще наші предки. На сьогодні ж отримати відомості про оптимальний період для посадки або інших робіт можна на весь 2023 рік, а також на кілька років уперед, просто зайшовши до місячного календаря садівника, городника та квітникара.
Для того щоб отримати одночасно ранній та повноцінний урожай моркви, буряків, редиски та інших коренеплодів, потрібно правильно визначитися з термінами посіву цих овочів. У цьому допоможе місячний календар городника на 2023 рік. Керуючись ним, кількість та якість урожаю порадує вас.
Цибуля, часник
Якщо займатися посадкою часнику відповідно до фаз Місяця, то найкращим будуть дні, коли відбувається спадання місяцятоді соки спрямовані до коріння. Але не варто забувати і про погодні умови, обираючи потрібний день для посадки часнику.
Що стосується цибулі, то при всій простоті вирощування цієї невибагливої культури, є різні фактори, які необхідно враховувати для отримання максимально хорошого і рясного врожаю.
А саме, як і для будь-якої іншої культури, є як сприятливі, так і несприятливі дні для посадки цибулі, які визначаються і кліматичними умовами, і так званим, місячним календарем посадок.
Несприятливі дні для посадки у 2023 році
У місячному календарі посадок на 2023, крім важливих періодів, можна побачити і несприятливі дні. Ці відомості досить цінні та необхідні для розуміння, коли найкраще обмежити втручання у фізіологічні функції рослин та квітів.
Хоча це не означає повну відмову від роботи з сільськогосподарськими культурами. У такі дні краще зайнятися:
- підготовчими роботами та компонуванням субстрату;
- заготівлею компосту або внесенням його перед посадковими роботами;
- роботою боротьби з шкідниками;
- миттям та дезінфекцією теплиць.
Не зайвим буде підготувати необхідні ємності для розсади, продезінфікувати садово-городній інвентар, придбати посадковий матеріал, добрива, заповнити відсутні знання додатковою інформацією, яка стане в нагоді під час вирощування культур.
Сіяти, садити, доглядати різні види культур, дерева і квіти – улюблене заняття багатьох людей, які мають у наявності хоч маленький клаптик землі. Але ще приємніше збирати врожай та розуміти, що праці пройшли недаремно.
А щоб був максимальний результат при мінімальній кількості зусиль, досвідчені дачники рекомендують дотримуватися місячного календаря посадок.
Адже лише завдяки такому підходу можна організувати важливі етапи агротехнічних заходів завчасно. А розташування Місяця підкаже, в які дні його вплив на культури буде сприятливим, а які, навпаки, нестимуть негативний характер.
Залежність фаз місяця при посадкових роботах
Приступаючи до посівних і посадкових заходів, необхідно дотримуватися актуального місячного календаря, оскільки саме фази місяця безпосередньо впливають на посадки та інші види робіт:
- Молодий місяць. У період молодика, а це 3 дні – дні до і після, а також день самого молодика, бажано утриматися від посівів та посадок будь-яких культур, оскільки цей період є несприятливим. Краще зосередитися на таких роботах, як підрізування, збирання бур’янів, обрізання сухих гілок дерев та чагарників, а також марних пагонів та порослі.
- Зростаючий місяць. Досить сприятливий період для робіт із культурами. Але оскільки місяць, що росте, особливо впливає на надземну частину рослини, то ідеальним варіантом стане зайнятися посівом, посадкою або пересадкою саме таких видів культур, урожай яких зосереджений над поверхнею землі.
- Повний місяць. У цей час краще утриматися від посадкових чи пересадочних робіт. За бажання можна здійснити роботу з боротьби з бур’янами та шкідниками, прополюванням грядок та внесенням добрив.
- Спадаючий місяць. Прекрасний час для посадки коренеплодів та культур, урожай яких формується під землею. Ця фаза місяця сприяє накопиченню корисних речовин і сил у коренеплодах.
Крім основних фаз місяця, необхідно не ігнорувати і дні місячних затемнень, які вважаються однозначно найкращим часом для різних заходів з культурами. Такі дні також внесені до місячного календаря посадок на 2023 рік – ці дні випадають на 5 травня та 28 жовтня.
Отже, щомісяця не так вже й багато днів, коли необхідно відмовитися від робіт з посіву та посадки рослин.
Місячний календар посадки розсади 2023
На перший погляд, саджати та доглядати за культурами – легко та просто. Але насправді непрофесійні городники, садівники та квіткарі найчастіше стикаються з різними проблемами та труднощами, які можна було б уникнути, скориставшись місячним посівним календарем на 2023 рік.
Квіти
Мабуть, не побачиш сьогодні жодної присадибної ділянки без квітів. Квітникари заздалегідь продумують квіткову композицію і план плану висадки. А допомагає їм у цьому щорічний місячний календар для квітникарів, який містить всю необхідну інформацію про сприятливі та не зовсім дні для всіх видів робіт:
- Січень. Незважаючи на те, що січень місяць характеризується коротким світловим днем і не найвищою температурою, він все ж таки підходить для деяких робіт, які можна здійснити, не побоюючись за майбутній результат.
- Лютий. Зі збільшенням кількості світла збільшується і кількість сприятливих днів для посіву квітів та інших необхідних заходів.
- Березень. Є досить напруженим місяцем через висаджування інших видів рослин крім квітів. Але при збалансованій роботі місяць стане дуже плідним.
- Квітень. Прекрасний період для прямого посіву у ґрунт. Для того щоб процес пройшов швидше і активніше, насіння заздалегідь замочують у воді.
- Травень. Квітникари не дуже люблять місяць за його примхливість і неоднозначність: для посадки квітів може бути ще занадто холодно або, навпаки, дуже спекотно.
- Червень. Мабуть, найбільш насичений місяць для посадки як декоративних квітів, так і дворічників на розсаду у відкритий грунт.
- Липня. Ідеальний період для того, щоб зайнятися живцюванням деяких видів квітів. Не зайвим буде поділити коріння або видалити квіти, що відцвіли.
- Серпень. Квітникари приймаються в серпні місяці до висадки бульб багаторічників, щоб наступного року досягти цвітіння.
- Вересень. Посадка квітів восени має свої плюси: є час на адаптацію і за часом набагато раніше розпустяться.
- Жовтень. У жовтні можна продовжувати садити те, що не було посаджено у вересні. Орієнтуватися варто на погодні умови.
- Листопад. Незважаючи на нестійку погоду, садівники продовжують роботу з висадки квітів та підготовки ділянки до наступного сезону.
- Грудень. Ідеальний період для посадки квітів на балкон. Разом із цим розпочинається новий сезон посіву насіння на розсаду.
Ягідні культури та плодові дерева
Купуючи ягідні культури та саджанці плодових дерев для присадибної ділянки, її власник створює серйозну основу важливим та довгостроковим посадкам. Вони на багато років уперед обумовлюють і вид прилеглої до будинку території, і за умови правильного догляду стають основним джерелом урожаю ягідно-плодових культур.
У догляді за ягідними культурами та плодовими деревами також прийнято дотримуватися місячного посівного календаря. на 2023 рік, який для зручності розписаний по місяцях. Список робіт тут не менш широкий, і їх краще співвідносити з рекомендаціями відповідно місячного циклу. І тоді ягідно-плодовий урожай не змусить вас чекати.
Помідори, перець, огірки
Підібрати максимально правильний період для посіву насіння певних культур для одержання розсади не складно, але необхідно враховувати особливості клімату регіону та особливості самої культури, яка підлягає вирощуванню.
Ну і, само собою зрозуміло, важливо знати фази Місяця, тому що всі заходи, що здійснюються у повній відповідності до фаз Місяця і оптимальні місячні дні, є запорукою відмінного результату.
Помідори вирощують практично всі дачники, адже це найпопулярніший овоч.. А починати сіяти насіння для одержання розсади можна вже із січня. Але необхідно розуміти, що розсада буває готова до висадки через 60-80 днів після посіву насіння, тому варто подбати про її постійне місце в теплиці, що надійно обігрівається.
Щодо перцю, то він досить вимогливий до тепла овоч, а вирощують його розсадним способом. У відкритий ґрунт переносяться сіянці у віці 60-80 днів – наприкінці травня, тому сіяти насіння можна розпочинати з лютого місяця.
Огірки можна вирощувати посівом у відкритий ґрунт. Але якщо треба отримати врожай набагато раніше, їх краще вирощувати через розсаду. Тому вибрати сприятливий день для посадки насіння огірка з місячного посівного календаря не важко.
Сприятливі дні для посіву насіння:
Трави, цибуля та зелень
З кожним роком дедалі більше городників зіставляють свої посіви з датами місячного календаря. Навіть ті, хто раніше ставився до нього насторожено, дедалі частіше керуються ним. Адже всім хочеться збирати врожай максимум, незалежно від виду культур.
Корисну та соковиту зелень можна вирощувати цілий рік: якщо не на грядці, то в будинку, на підвіконні.
Але якщо підвіконня не ваш варіант, то можна придивитися до холодостійких зелених культур, які можна посіяти під зиму. А скоростиглі трави часто висівають повторно протягом усього сезону.
Корнеплоди
Про те, що місячний день впливає на зростання та розвиток усіх видів культур, знали ще наші предки. На сьогодні ж отримати відомості про оптимальний період для посадки або інших робіт можна на весь 2023 рік, а також на кілька років уперед, просто зайшовши до місячного календаря садівника, городника та квітникара.
Для того щоб отримати одночасно ранній та повноцінний урожай моркви, буряків, редиски та інших коренеплодів, потрібно правильно визначитися з термінами посіву цих овочів. У цьому допоможе місячний календар городника на 2023 рік. Керуючись ним, кількість та якість урожаю порадує вас.
Цибуля, часник
Якщо займатися посадкою часнику відповідно до фаз Місяця, то найкращим будуть дні, коли відбувається спадання місяцятоді соки спрямовані до коріння. Але не варто забувати і про погодні умови, обираючи потрібний день для посадки часнику.
Що стосується цибулі, то при всій простоті вирощування цієї невибагливої культури, є різні фактори, які необхідно враховувати для отримання максимально хорошого і рясного врожаю.
А саме, як і для будь-якої іншої культури, є як сприятливі, так і несприятливі дні для посадки цибулі, які визначаються і кліматичними умовами, і так званим, місячним календарем посадок.
Несприятливі дні для посадки у 2023 році
У місячному календарі посадок на 2023, крім важливих періодів, можна побачити і несприятливі дні. Ці відомості досить цінні та необхідні для розуміння, коли найкраще обмежити втручання у фізіологічні функції рослин та квітів.
Хоча це не означає повну відмову від роботи з сільськогосподарськими культурами. У такі дні краще зайнятися:
- підготовчими роботами та компонуванням субстрату;
- заготівлею компосту або внесенням його перед посадковими роботами;
- роботою боротьби з шкідниками;
- миттям та дезінфекцією теплиць.
Не зайвим буде підготувати необхідні ємності для розсади, продезінфікувати садово-городній інвентар, придбати посадковий матеріал, добрива, заповнити відсутні знання додатковою інформацією, яка стане в нагоді під час вирощування культур.