Прояв сезонної та харчової алергії є наслідком багатьох факторів, – пояснила Івона Тшеціковська-Гєсіцка, доктор медичних наук, спеціаліст з внутрішньої медицини та алергології в ефірі TVN24 «Встань і дізнайся». За її словами, алергія може виникнути в будь-який момент життя людини. Вона наголосила, що імунотерапія є ефективним методом лікування, який «зменшує потребу в ліках, ризик нової алергії» та запобігає розвитку алергії.
Сезон алергії триває. Як сказала в ефірі TVN24 доктор медичних наук Івона Тшециковська-Генсицька, спеціаліст з внутрішньої медицини та алергології з Клінічної лікарні № 2 у Щецині, «сезонні алергіки, які мають алергію на пилок дерев», відчувають симптоми з лютого до початку травня, а у людей з алергією на інші рослини симптоми з’являються «після пікніка, весь червень і майже до кінця липня».
Вона додала, що пацієнти, які страждають на “інгаляційну, цілорічну алергію, перебувають у складнішій ситуації, тому що причиною симптомів найчастіше є алергія на домашніх тварин – кота, собаку – або, можливо, на пилових кліщів”.
Симптоми алергії можуть з’явитися в будь-який час життя
Експерт пояснив, що «прояв сезонної та харчової алергії є наслідком багатьох факторів». За її словами, це гени, екологічні фактори, стан імунної системи. «Якби ми знали один ген або одну причину сезонних або харчових симптомів алергії в будь-який момент життя, ми були б справді дуже розумними та могли б запровадити профілактичні заходи», — додала вона.
– Симптоми алергії кожен з нас може помітити в будь-який момент свого життя, – підкреслив лікар.
Переваги імунотерапії при сезонній алергії
На запитання про ефективні способи боротьби із сезонною алергією Скорковська-Генсицька визнала, що «єдиний інструмент у руках алерголога, який здатний уповільнити, зупинити алергічний марш і навіть запобігти розвитку астми у пацієнтів з алергічним ринітом. , це імунотерапія, так звана десенсибілізація». – Мова йде про імунотерапію, яку проводить фахівець, – додала вона. Це «ін’єкційна або сублінгвальна імунотерапія, де після первинної діагностики (…) ми підтверджуємо алергію, спостерігаємо за пацієнтом сезон-два, а потім вирішуємо, який алерген для пацієнта найгірший», – пояснила вона.
– Потім запускаємо процес імунотерапії, який є дуже ефективним. Для трав, дерев, кліщів ми більше рекомендуємо цей метод лікування, – підкреслив лікар. Вона пояснила, що “це зменшує потребу в ліках, ризик нових алергій і – що найважливіше, у пацієнтів, у яких є назальні симптоми, немає прогресування симптомів захворювання”.
Читайте також: «Це найпоширеніша хронічна хвороба суспільства». Її симптоми можуть відчути до 12 мільйонів поляків
А як щодо харчової алергії та харчової пилкової алергії?
Лаєрковська-Генсицька зазначила, що «у випадку харчової та пилкової алергії існує можливість профілактики, хоча конкретних досліджень щодо цього ще немає». Вона додала, що «досвід показує, що пацієнти з синдромом оральної алергії, які мають алергію, наприклад, на березу, пік (пилок) якого був тиждень тому, не можуть їсти сирі овочі та фрукти».
– Що стосується харчової алергії в прямому сенсі, то сьогодні в Польщі немає імунотерапії, – визнав експерт. Вона додала, що в нашій країні «імунотерапія (у разі алергії) на арахіс знаходиться в процесі дослідження, яке підтверджує можливість застосування», але вже схвалена в США.
– Проте, якщо пацієнт реагує на певну їжу, варто поглибити алергологічну діагностику, щоб отримати якомога більше даних, чи це чиста алергія на ту чи іншу їжу, бажано – на яку молекулу, щоб пацієнт міг остерігатися. перехресної реакції або будьте пильнішими, досліджуючи різні страви, – зауважила вона.
Основне джерело фото: Shutterstock