Згідно з дослідженням, опублікованим “Nature Medicine”, Польща входить до групи країн, де прийнятність щеплень від COVID-19 є найнижчою. Аналіз проводився в 23 країнах світу. Лише Південна Африка, Гана та Росія показали гірше, ніж Польща.
Згідно з дослідженням, проведеним фахівцями Міського університету Нью-Йорка та опублікованим у журналі «Nature Medicine», Польща входить до числа країн, де прийнятність щеплень від COVID-19 є однією з найнижчих. Аналіз проводився в 23 країнах світу в період з 29 червня по 10 липня 2022 року, у січні 2023 року вони були опубліковані. Кожна країна відбирала 1000 осіб.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чим більше доз вакцини, тим більший ризик залишитися у відділенні інтенсивної терапії? Це неправда
Згодою на щеплення від COVID-19 визначалося отримання принаймні однієї дози вакцини, а нерішучістю – не щеплення, незважаючи на наявність препарату. У середньому в усіх опитаних країнах 79,1% населення було щеплено принаймні однією дозою вакцини від COVID-19. населення, а 20,9 проц. не бажали або не були впевнені, чи приймати препарат.
Де найбільша прийнятність щеплень, а де найменша
Дослідження показує, що найбільше сприйняття вакцинації серед опитаних під час дослідження країн показали Індія, Китай і Сінгапур. У цих країнах 98,3%, 96,6% і 96,6% відповідно прийняли принаймні одну дозу. і 92,5 відс населення. За нею йдуть Іспанія (89,9 відсотка прийнятних щеплень), Перу (89,6 відсотка), Південна Корея (89,2 відсотка), Еквадор (88,6 відсотка), Бразилія (87,2 відсотка) і Бразилія (87,2 відсотка). , Канада (87%), Італія (84,6%), Франція (81,7%), Великобританія (80,4%) і США (80,2%). Далі йдуть Швеція (79,2%), Німеччина (78,1%), Мексика (73,6%), Туреччина (72%), Нігерія (71,9%) і Кенія (68,8%).
Натомість найменший інтерес до вакцинації був у Південній Африці, де хоча б одну дозу зробили 47,9% людей. населення. У Гані 58 відсотків були вакциновані. населення, в Росії – 60,8 проц., а в Польщі – 64,1 проц.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Інфаркти та інсульти після щеплення від COVID-19? Це недоведені теорії
У Польщі з бустерами краще
Трохи краще справи у Польщі щодо інтересу до ревакцинації. У липні 2022 року 84,2% вирішили зробити додаткове щеплення третьою або четвертою дозою. Поляки, які раніше прийняли дві основні дози. Середній показник для всіх досліджуваних країн склав 87,9 відсотка. Найбільший інтерес до бустерів був у Китаї, де третю-четверту дозу прийняли 98,9 відсотка. вакцинованих людей. Автори дослідження зазначають, що інтерес до вірусу SARS-CoV-2 падає, а разом з ним і щеплення. Опитування показує, що в 23 опитаних країнах 38,6 відсотка опитаних менше звертають увагу на нову інформацію про COVID-19. Зменшується інтерес і підтримка вакцинації проти цієї хвороби.
Чому поляки неохоче роблять щеплення
Серед причин відмови від вакцинації поляки назвали напр. відсутність довіри до вакцин, відчуття, що вакцини небезпечні, страх перед ускладненнями після вакцинації або ототожнення вакцинації з обмеженням особистої свободи.
Ще до початку кампанії вакцинації експерти висловлювали побоювання, що поляки неохоче отримають вакцини. – 50 відсотків поляків взагалі не хочуть вакцинуватися і сказали «ні, бо ні». Наступні двадцять з гаком відсотків кажуть «скоріше ні». Приблизно 20-30 відсотків бажаючих або рішучих, тому ми повинні провести величезну соціальну кампанію з професіоналами, щоб переконати поляків зробити щеплення від COVID-19, щоб прояснити всі сумніви (…) – сказав доктор Міхал Сутковський в ефірі TVN24 в Грудень 2020. – Цей освітній канал потрібно було запускати давно. 30 років нехтування – це справді сильно. Нас ніхто не вчив про здоров’я, звідси маса сумнівів у дуже очевидних речах і лідери думок, лідери Інтернету, де мають виступати експерти, – підкреслив він.
У свою чергу, у листопаді 2021 року в ефірі TVN24 проф. Міхал Білевич вказав на зв’язок між політичними орієнтаціями та схильністю до щеплень. Він зазначив, що “це не так просто, що праві люди не хочуть вакцинуватися, а ліві хочуть”. «Це значною мірою накладається на певну теорію змови навколо вакцин і певну недовіру до науки в цілому», — сказав він.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Оперізуючий лишай після вакцинації від COVID-19? “Це чутки”
Фахівці рекомендують робити щеплення
Рада експертів Вищої медичної ради нещодавно закликала прийняти ще одну дозу вакцини від коронавірусу, щоб зменшити ризик ускладнень, пов’язаних із можливим одночасним зараженням SARS-CoV-2 та грипом. – Ситуація в системі охорони здоров’я сьогодні дуже складна. Ми маємо справу з потрійною епідемією грипу, РСВ, коронавірусу та низьким рівнем вакцинації проти грипу, а коли справа доходить до ревакцинаторів COVID-19, у нас переповнені кабінети первинної медичної допомоги та система перевантажених лікарів загальної практики, які намагаються зрозуміти, як ці системні недоліки можна вирішити. залатали – сказав президент NRL Лукаш Янковський.
Фахівці наголошують, що щеплення може знизити ризик важкого перебігу хвороби до кількох десятків відсотків. Це стосується як коронавірусу, так і грипу. – Ми можемо заразитися, але ця хвороба може мати різний перебіг. А вірус грипу — це вірус, який викликає дуже серйозні ускладнення (…). Подивимося, що буде після коронавірусу. Це так званий довгий ковід (…). На мою думку, у всіх тих, хто перехворів (…) на коронавірусну інфекцію (…) є такий слід. Віруси можуть маніпулювати нашою імунною системою, вони мають різні стратегії, щоб вижити в нашому організмі, – сказала вірусолог, професор Кристина Бєньковська-Шевчик в ефірі TVN24 наприкінці грудня 2022 року.
Основне джерело фото: Shutterstock