Розвиток штучного інтелекту викликає низку питань, у т.ч майбутнє багатьох професій. За словами вчених, витіснення ШІ бухгалтерам поки не загрожує. Коли Chat GPT і група студентів отримали запитання до іспиту з бухгалтерського обліку, люди впоралися з ними краще. Більше того, дослідники сподіваються, що штучний інтелект допоможе покращити процес навчання кандидатів на цю професію.
Дослідники з Університету Бригама Янга (BYU) в американському Прово і з 186 інших університетів про результати, отримані Chat GPT на іспиті на бухгалтера, повідомили в статті для журналу «Issues in Accounting Education». Як вони зазначили, Chat GPT, а точніше його перша версія, правильно відповіли на 47,4 відсотка. із 28 085 питань. У рамках дослідження вчені попросили групу студентів вирішити однакові завдання – і вони відповіли правильно в 76,7 відсотка випадків.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Штучний інтелект склав іспити з права та бізнесу в університетах. Вона також робила “дивовижні помилки”
Незважаючи на те, що продуктивність Chat GPT була «вражаючою», дослідники заявили в заяві на веб-сайті Університету Бригама Янга, що генератор тексту був слабшим, ніж студенти, у ряді податкових і фінансових питань, «ймовірно, через те, що він мав проблеми з математичними процесами». Однак у сфері аудиту він виявився кращим за студентів.
Чат GPT – з якими питаннями він справлявся найкраще?
ChatGPT показав кращий результат у питаннях «правда/неправда» (68,7% із них дали правильні відповіді) і питаннях з кількома варіантами відповіді (59,5% із них дали правильну відповідь). Однак він мав проблеми з запитаннями, які вимагали короткої відповіді (оцінка від 28,7% до 39,1%). «Це не ідеально», — сказав один із студентів, які брали участь у дослідженні, зазначивши, що «намагатися вчитися лише за допомогою GPT Chat — це безглуздо».
«Коли ця технологія вперше з’явилася, усі хвилювалися, що студенти тепер можуть обманювати її», — сказав провідний автор Девід Вуд, професор бухгалтерського обліку в УБЯ. – Але можливості для обману були завжди. Для нас ми намагаємося зосередитися на тому, що ми можемо зробити зараз з цією технологією, чого ми не могли зробити раніше, щоб покращити навчальний процес для викладачів і навчальний процес для студентів», — додав він.
У чому допоможе штучний інтелект
Автори дослідження підкреслюють, що, аналізуючи відповіді Chat GPT, вони виявили кілька тенденцій у його поведінці: генератор тексту не завжди розпізнає, коли робить «безглузді помилки», часто пояснює свої відповіді, навіть якщо вони неправильні, і «вигадує факти».
Дослідники очікують, що Chat GPT-4 зможе «швидко» уникнути помилок, зазначених у статті. При цьому вони наголошують, що штучний інтелект насамперед породжує надію на підвищення ефективності викладання та процесу навчання. «Це дає вам можливість подумати, чи навчаємо ми додаткової інформації», — сказала співавтор дослідження Мелісса Ларсон.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У кого забере штучний інтелект? Ці 10 професій особливо ризиковані
publications.aaahq.org, news.byu.edu
Основне джерело фото: Shutterstock