У Шимбарку (Малопольське воєводство), де проживає одна з найбільших колоній рукокрилих у Польщі, завершено ремонт даху замку XVI століття. Під час робіт особлива увага приділялася створенню сприятливих умов для цих літаючих ссавців, які вважали своїм домом горище укріпленої садиби. Будівельні роботи були завершені до прибуття перших осіб.
Про завершення ремонту даху замку в Шимбарку в Малопольщі повідомив Музей садиби Карвацянова та Гладиша в Горлицях. На горищі цього укріпленого маєтку 16 століття свою літню колонію створили кажани. Це одне з найбільших місць проживання цього виду нічних тварин у Польщі.
Читайте також: Особисте життя великого та малого підковоносів
Колонія кажанів у Шимбарку
Заміна перекриття даху укріпленого садибного будинку – на чому наголосили представники музею – проведена відповідно до вимог охорони колонії розмноження рукокрилих, розташованої на горищі. Було забезпечено їхню безпеку та покращено умови їхнього середовища проживання.
Під час робіт створено безпечні вхідні отвори, додаткові т.зв «холодні простори», встановлено стоячі та підвісні конури. Горище також забезпечує достатній рівень затемнення та вентиляції. Роботи проводилися на межі зими та весни, коли кажани зимували поза горищем будівлі. “Будівельні роботи були завершені до прибуття перших осіб”, – наголошується в повідомленні музею.
Читайте також: «Він лежав на сонці і зневоднився». Екопатруль подбав про кажана
Каштель є частиною охоронної території Остоя Батс Горлицького повіту. На цій території охороняються три види рукокрилих: великий, чубатий та малий підковонос.
Спочатку це була садиба, потім склад
Укріплена садиба – колишня резиденція родини Гладишів, є дуже цінною пам’яткою ренесансної архітектури в Польщі, є провідним зразком польського замку. Його зводили в два етапи протягом XVI століття. Триповерхова будівля побудована в прямокутному плані.
Читайте також: «Пам’ятники та зелені насадження не вороги»
Замок виконував представницьку, житлову та оборонну функцію. Воно було заселене до кінця 18 ст. Потім у ньому розміщувалися винокурня, зерновий склад, а наприкінці ХІХ століття – і ще в міжвоєнний період – на першому поверсі була кухня для прислуги та курник. Також садиба була своєрідним лямусом, де зберігалися непотрібні речі.
Будівельні роботи в замку Шимбарк, який є частиною музею Карвацянув і Гладишув Двор у Горлицях, фінансувалися за рахунок проекту охорони зникаючих видів і охоронюваних середовищ існування в мережі Natura 2000 у Малопольщі, бенефіціаром якого є Регіональна дирекція охорони навколишнього середовища в Кракові.
Основне джерело фото: Museum.gorlice.pl