Згідно з оцінками ООН, 15 листопада цього року населення планети перевищить 8 мільярдів. Однак фахівці зазначають, що до цієї дати слід підходити обережно. У найближчі кілька десятиліть кількість людей у світі продовжить зростати, але не так швидко, як у попередні десятиліття.
– Існує багато невизначеностей щодо статистики та оцінок чисельності населення багатьох країн і регіонів, тому навіть до прогнозів на рік про перевищення позначки у 8 мільярдів слід ставитися з обережністю. Але виходячи з найкращих доступних даних, ми робимо висновок, що цього року населення досягне 8 мільярдів людей, – пояснив в інтерв’ю Newsweek Томас Соботка, старший науковий співробітник Центру демографії та глобального людського капіталу Вітгенштейна.
За оцінками ООН, ця межа має бути перетнута саме 15 листопада. Хоча від дати цього дня потрібно триматися на відстані, Соботка підкреслив, що цей день стане «віхою» в процесі розвитку глобального населення. У 1950 році у світі було приблизно 2,5 мільярда людей. Лише за 70 років їх кількість зросла більш ніж на 300%. Цитується “Newsweek” Бела Хові з Департаменту народонаселення Департаменту ООН з економічних і соціальних питань, проте вказує, що темпи зростання зараз сповільнюються.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Скільки людей у світі та як збираються демографічні дані?
Дев’ять мільярдів людей у 2037 році
– Незважаючи на те, що світове населення продовжує збільшуватися, зараз це відбувається повільніше, ніж в останні десятиліття. Два роки тому темпи зростання впали нижче 1% вперше з 1950 року. щорічно. Виходячи з нинішніх і минулих траєкторій чисельності населення, позначка в 9 мільярдів має бути перетнута до 2037 року, каже Хові. Згідно з підрахунками ООН, світове населення досягне свого піку в 1980-х роках. Тоді це буде приблизно 10,4 мільярда людей.
Населення Землі є однією з найсерйозніших глобальних проблем, з якими ми стикаємося сьогодні. Його інтенсивне зростання призвело до багатьох проблем, в т.ч. голод і бідність у країнах третього світу, забруднення, зміна клімату, війни та конфлікти. Найбільш густонаселеними країнами світу є Китай та Індія з населенням приблизно 1,4 мільярда осіб. Третє місце в цій класифікації посідають Сполучені Штати з приблизно 331 мільйоном жителів.
– Майбутнє зростання населення світу буде зосереджено в регіонах, де рівень народжуваності вже сьогодні високий – особливо в Африці на південь від Сахари – і в деяких азіатських країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Саме в цих регіонах зростання населення чинить найбільший тиск на ресурси, виробництво їжі та потенційні насильницькі конфлікти, пояснює Соботка.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перепис населення “показав, де хочуть жити поляки”. Муніципалітети, які зафіксували найбільше зростання
«Newsweek», ООН, tvn24.pl
Основне джерело фото: axz700 / Shutterstock.com