Вчені з Японії та США визначили, що достатньо пройти 8000 кроків двічі на тиждень, щоб отримати явну користь для здоров’я. Аналіз активності людей старше 20 років показав, що навіть така відносно помірна фізична активність знижує ризик смерті, пов’язаної з хворобами серця. Звісно, практикуючись більше, ми досягнемо ще кращих результатів.
Фізична активність відіграє ключову роль у підтримці гарної форми протягом багатьох років, але часто виникають проблеми з її поєднанням з професійною роботою та домашніми обов’язками. Як показало дослідження, результати якого були опубліковані в журналі «JAMA Network Open», навіть менш часті, наприклад, заняття у вихідні дні можуть благотворно вплинути на наше здоров’я.
Частіші прогулянки, довше життя
Дослідники з Кіотського університету та Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провели аналіз фізичної активності понад 3100 людей віком від 20 років. Дані були отримані з дослідження 2005-2006 років, під час якого учасники записували кількість кроків, які вони робили щодня. Потім дослідники відстежили історію їх смертності до кінця 2019 року, беручи до уваги випадкові події, супутні захворювання та інші фактори, такі як куріння.
Як виявилося, лише прогулянка 8000 кроків у швидкому темпі два дні на тиждень знижує загальний ризик смерті на 14,9 відсотка порівняно з людьми, які ведуть сидячий спосіб життя. Більша активність, від трьох до семи днів на тиждень, підвищила рівень зниження смертності до 16,5 відсотка. Зокрема, регулярні прогулянки знизили ризик смерті від серцево-судинних захворювань.
PAP
Активність вихідного дня
Як розповів Косуке Іноуе з Університету Кіото, провідний автор дослідження, на дослідження надихнула розмова з одним із пацієнтів, який скаржився, що йому важко щодня робити потрібну кількість кроків. Він хотів знати, чи буде достатньо вихідних для фізичної активності, щоб покращити його здоров’я.
«Брак часу є однією з головних перешкод для регулярних фізичних вправ, але наші результати показують, що також варто рекомендувати людям займатися спортом рідше, оскільки це позитивно впливає на тривалість нашого життя», — пояснив він.
Ходьба розглядається як простий спосіб зменшити негативні наслідки сидячого способу життя. Недостатня фізична активність пов’язана з підвищеним ризиком смертності, серйозних серцево-судинних захворювань і сприйнятливістю до певних запалень та інсультів.
PAP
Основне джерело фото: Adobe Stock