Дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Neuroscience, запропонує певний комфорт людям, яким важко вставати. Дослідники зазначають, що людям «може знадобитися більше спати взимку». Звідси необхідність адаптувати звички до пори року.
Труднощі вставати з ліжка взимку вранці не повинні бути «лінивими». Оскільки наші біологічні годинники регулюються сонцем, зміна тривалості дня та освітленості протягом року може вплинути на тривалість і якість нашого сну. Нове дослідження показує, що людям може знадобитися більше взимку.
Як проводилося дослідження
Команда дослідників на чолі з Айлін Зайдлер з Медичного університету Шаріте в Берліні виявила, що взимку люди відчувають більший REM (швидкий сон) ніж влітку.
Для дослідження було набрано 188 пацієнтів, які мають проблеми зі сном. Їм зробили полісомнографію. Це техніка аналізу та реєстрації процесів, які відбуваються в організмі під час сну. Це дозволяє стежити за його якістю, типом і довжиною; оцінити окремі етапи, рівень кисню в крові, характер дихання, роботу серця та фізіологічні реакції організму. Пацієнти сплять у спеціальній лабораторії, без будильника.
Дослідження полісомнографії показали, що швидкий сон, безпосередньо пов’язаний із циркадним годинником, на який впливає зміна освітленості, був на 30 хвилин довшим протягом зимових місяців, ніж влітку та восени.
Хоча дослідники визнають, що результати слід перевірити також шляхом тестування людей, які не мають проблем зі сном, вони вже припускають, що сезонні зміни можуть бути ще більш вираженими у здорової частини населення.
Перший такий доказ
Дослідники, яких цитує The Guardian, кажуть, що якби результати дослідження підтвердилися на людях зі здоровим сном, це було б першим доказом необхідності адаптації звичок сну до пори року. Можливо, лягаючи спати раніше в темні та холодні місяці.
Доктор Дітер Кунц, співавтор дослідження з клініки сну та хрономедицини в лікарні Святої Хедвіга в Німеччині, прокоментував: «Сезонність є повсюдною для кожної живої істоти на цій планеті.
Він додав: «Загалом суспільство має адаптувати звички до сну, включаючи тривалість і години сну, відповідно до пори року, і навіть адаптувати розклад навчання та роботи відповідно до сезонних потреб уві сні».
Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Neuroscience.
Основне джерело фото: Shutterstock