«Справу щодо смоленської брехні та підробок, зроблених у звіті Антонія Мацеревича, має розслідувати прокуратура», – заявив лідер Nowoczesna Адам Шлапка. Депутат подав повідомлення про підозру у вчиненні злочину Мацеревичу після того, як Пьотр Свєрчек оприлюднив у матеріалі “Siła kłamstwa” документи, раніше не опубліковані Смоленським підкомітетом.
Антоній Мацеревич приховав документи та докази, які не відповідають тезі про бомбу та напад.
Принаймні з грудня 2020 року Антоні Мацеревич та інші члени підкомітету мають матеріали, аналізи та іноземні звіти, які або прямо виключають напад, або вказують на катастрофу як причину трагедії 2010 року.
Американську доповідь, що спростовує тезу про атаку, яка коштувала 8 мільйонів злотих, приховала підкомісія Мацеревича.
ДИВИТИСЯ РЕПОРТАЖ “СИЛА БРЕХНІ”
Повідомлення в прокуратуру на Антонія Мацеревича
У понеділок голова партії Nowoczesna Адам Шлапка (клуб Громадянської коаліції) подав генеральному прокурору, а водночас міністру юстиції Збігнєву Зіобро, повідомлення «про можливість вчинення злочину» Антоній Мацеревич, депутат партії «Право і справедливість», голова Смоленського підкомітету.
У листі він зазначив, зокрема, «підозру у вчиненні злочину Антонія Мацеревича у зв’язку з порушенням його повноважень, діянням на шкоду суспільним інтересам, що відповідає критеріям ст.231 §1 Кримінальний кодекс у поєднанні зі ст.44 §3 Закону від 27.08.2009 р. про державні фінанси».
Службовій особі, яка шляхом перевищення своїх повноважень або невиконання своїх обов’язків вчинила дії на шкоду державним чи приватним інтересам, карається позбавленням волі на строк до 3 років.
Він також написав про «підозру у вчиненні злочину Антонія Мацеревича у зв’язку з перешкоджанням або зривом кримінального провадження, розмиванням доказів, що відповідає критеріям статті 239 §1 Кримінального кодексу».
Хто перешкоджає або зриває кримінальне провадження, сприяє уникненню кримінальної відповідальності особі, яка вчинила злочин, у тому числі податкове, у тому числі хто приховує винного, затирає сліди злочину, у тому числі податкового, чи відбуває покарання, загрожує покаранню у вигляді позбавлення волі на строк від 3 місяців до років.
Шлапка також назвав підозру у вчиненні злочину у зв’язку зі знищенням чи зміною запису важливої інформації чи іншим чином перешкодою чи суттєвим перешкоджанням уповноваженій особі ознайомитися з інформацією, яка, як він написав, відповідає ознакам ст. 268 §1. Кримінального кодексу
Хто, не маючи на це права, знищує, пошкоджує, видаляє або змінює запис істотної інформації або іншим чином перешкоджає чи суттєво перешкоджає особі, яка має право її прочитати, підлягає штрафу, обмеженню волі або покаранню. позбавлення волі на строк до 2 років.
Далі читаємо про підозру у вчиненні злочину Мацеревичу у зв’язку з використанням як автентичним, підробкою чи підробкою документа або такого документа як автентичного використання. Цим, як зазначено, вичерпуються ознаки ст. 270 §1. Кримінального кодексу
Хто з метою використання його як справжнього підробить чи підробить документ або використає такий документ як справжній, підлягає покаранню у виді обмеження волі або позбавлення волі на строк від 3 місяців. і 5 років.
Шлапка: Мацеревич приховував докази
У виправдання Шлапка написав, що «Антоній Мацеревич приховав докази Смоленської катастрофи».
Він зазначив, що це пов’язано з висновками в матеріалі “Чорним по білому”. «Викладена там інформація демонструє картину брехні, маніпуляцій і цинізму, з якими трагедія 10 квітня 2010 року була використана для досягнення політичних цілей Права і Справедливості», – йдеться у листі до генпрокурора.
“У репортажі TVN детально описано, як здійснювалися маніпуляції та фальсифікації за такими напрямками: – оприлюднення фотовирізок без цілісної картини; – оприлюднення зовнішніх експертних висновків або пропуск їх найважливіших частин; – недостовірний спосіб проведення експериментів; – ненадійний спосіб проведення експериментів”, – йдеться в повідомленні. – неправдиве використання звукозаписів з «чорних скриньок»; – представлення робочих гіпотез як остаточних висновків; – використання інформації, яка на думку експертів є маргінальною, та надання їй статусу вирішального для тези про вбивство».
За словами керівника Nowoczesna, «Антоні Мацеревич збрехав навіть у найелементарнішому – навмисне не назвавши свій звіт «фінальним звітом», але натякаючи, що в цьому його вага». «Тим часом вимога «завершеності» звіту включена в положення Міноборони про діяльність Державної комісії з розслідування авіаційних подій», – підкреслив він.
Він також зазначив, що «експерти, які у звіті під своїм прізвищем підтверджують висновки журналістів, вказуючи на те, що вони не погоджувалися підписати звіт і наголошуючи на тому, що їхніми дослідженнями неодноразово маніпулювали, залишили роботу в Комісії. “
Сучасний депутат: просування брехливої тези про напад стало політичним інструментом
За словами депутата від КО, «просування брехливої тези про смоленську атаку стало політичним інструментом Права і Справедливості та Ярослава Качинського».
«На смоленській брехні та міфі про атаку було побудовано великий наратив і захоплено політичний капітал. Просування цієї брехні коштувало платникам податків понад 30 мільйонів злотих. Польське суспільство було остаточно розділене. Сім’ї жертв катастрофи отримали величезні збитки. біль», – перерахував Шлапка.
«З огляду на вищезазначені висновки слід констатувати, що справу про смоленську брехню та фальсифікації, зроблені в доповіді Антонія Мацеревича, має перевірити прокуратура», – додав він у повідомленні.
Повністю повідомлення про підозру у вчиненні злочину Мацеревичу >>>
Основне джерело фото: PAP / Radek Pietruszka