Перебування на сонці може бути пов’язане з небезпечними наслідками для нашого життя і здоров’я, наприклад, призвести до теплового удару або опіків. У середу УФ-індекс буде високим – попереджає Інститут метеорології та водного господарства.
IMGW застерігає від спеки. На заході Польщі діє тривога другого рівня.
Висока температура і сонце спонукають проводити час на вулиці, але не слід забувати, що це може бути пов’язано з серйозними наслідками для здоров’я. Особливо небезпечний неконтрольований загар. Занадто тривалий вплив ультрафіолетових променів може призвести до опіків шкіри або навіть сонячного удару. З іншого боку, надмірне прийняття сонячних ванн може спричинити рак шкіри, катаракту та зниження біологічної резистентності.
Читайте також: Як вберегтися від спеки? Правила, про які слід пам’ятати
Інститут метеорології та економіки представляє щоденний прогноз УФ-індексу. УФ-індекс — це міжнародний стандарт для вимірювання ультрафіолетового (УФ) випромінювання, яке сонце випромінює в певний день у певному місці.
УФ-індекс від 6 до 7 становить високий і дуже високий ризик під час тривалого перебування на сонці. У цьому випадку використовуйте сонцезахисний крем (мінімум 15) і носіть світлий одяг і головний убір. Варто обмежити час перебування на сонці з 11 до 16 години.
З іншого боку, УФ-індекс, що дорівнює або перевищує 8, повідомляє про дуже високий ризик для нашого здоров’я. Тоді потрібно ще більше доглядати за шкірою, адже вона може дуже швидко засмагнути, а також обгоріти.
Читайте: Як користуватися сонцезахисним кремом?
УФ-індекс – прогноз на середу
Згідно з прогнозом на середу, при безхмарному небі на більшій частині країни УФ-індекс становитиме 6, лише в південних регіонах – 7. Однак вищим він буде в Татрах, де він буде на рівні 8 .
Прогноз УФ-індексу на 3 серпня при ясному небіIMGW
Прогноз з використанням хмарного покриву виглядає схожим. Лише місцями на південному сході Польщі УФ-індекс може досягати 2-4.
Прогноз УФ-індексу на 3 серпня для хмарного небаIMGW
Ультрафіолетове випромінювання – види
Ризик опіків шкіри, інсульту або меланоми виникає через ультрафіолетове випромінювання, яке має три різні типи хвиль: UVA, UVB та UVC.
UVA-промені є найдовшими і досягають глибоких шарів шкіри, пошкоджуючи її колагенові волокна, що прискорює старіння та появу зморшок. Вони досягають поверхні Землі незалежно від того, світить сонце чи ховається за хмарами. Вони відбуваються з однаковою інтенсивністю незалежно від погоди.
UVB-промені коротші за UVA-промені. Деякі з них поглинаються озоновим шаром, але більшість досягає поверхні Землі. УФ-загар і опіки шкіри. Вони пошкоджують ДНК клітин, що, у свою чергу, призводить до меланоми, найнебезпечнішого виду раку шкіри. Їх інтенсивність залежить від пори року і дня. Найбільш активні вони з квітня по жовтень з 10 до 16 години.
Ми також розрізняємо ультрафіолетові промені — найкоротші, які не досягають поверхні Землі, оскільки поглинаються атмосферою.
Засмагати не для всіхMaciej Zieliński, Adam Ziemienowicz / PAP
Як пережити спекуRCB
Основне джерело фото: Shutterstock, IMGW