У ніч на неділю “Союз МС-23” успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції. Капсула стане транспортним засобом для астронавтів, які з грудня “застрягли” в космосі після того, як їхній корабель зазнав несправності. Місію двох росіян і американця продовжили до вересня – на борту “Союзу МС-23” були запаси, які дозволили б це зробити.
Космічний корабель “Союз МС-23” пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС), повідомляє в неділю вранці російське космічне агентство “Роскосмос”. Капсула вилетіла в четвер з космодрому Байконур у Казахстані без екіпажу на борту, але з достатньою кількістю запасів для продовження місії для трьох астронавтів: росіян Сергія Прокоф’єва та Дмитра Петліна та американця Френка Рубіо.
>>>Дивіться також: Застряг у космосі майже на рік через поломку “Союзу”.
Рік у космосі
Перебуваючи на МКС з вересня 2022 року, екіпаж не зміг повернутися на Землю в грудні, коли система охолодження їх космічного корабля “Союз МС-22” потекла і почала витікати теплоносій. Дефект виявився настільки серйозним, що судно стало непридатним. З цього моменту астронавти чекали прибуття справного корабля, з яким вони могли повернутися на Землю.
Спочатку перебування Прокоф’єва, Петліна і Рубіо на МКС мало закінчитися в березні, але врешті його продовжили до вересня. Якщо все піде за планом, астронавти повернуться на Землю на борту “Союзу МС-23”, провівши майже рік у навколоземному космосі. Глава Роскосмосу Юрій Борисов додатково повідомив у Telegram, що у квітні-травні Прокоф’єв і Петлін вирушать у відкритий космос за межі МКС.
Капсула “Союз МС-23” перед стикуванням з МКСReuters/NASA
Основне джерело фото: Reuters/NASA