Последние новости Украины на сегодня 2022
No Result
View All Result
Четверг, 10 февраля, 2022
  • Login
  • Главная
  • Бизнес
  • Деньги
  • Календарь
  • Мир
  • Недвижимость
  • Праздники
  • Прогноз
  • Экономика
Subscribe
Последние новости Украины на сегодня 2022
  • Главная
  • Бизнес
  • Деньги
  • Календарь
  • Мир
  • Недвижимость
  • Праздники
  • Прогноз
  • Экономика
No Result
View All Result
Последние новости Украины на сегодня 2022
No Result
View All Result
Home Прогноз

Список доступних ліків на 2022 в Україні

от Anastasia
03.02.2022
в Прогноз
0
Список доступних ліків на 2022 в Україні
152
SHARES
1.9k
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

В. Ляшко, міністр охорони здоров’я України на брифінгу, що транслювався, за заведеним звичаєм, в соціальних мережах зарубіжного походження, повідомив про виділення 1,9 млрд грн, на держпрограму «Доступні ліки». Новина з’явилася у виданні Гордон, і деякі портали опублікували її з посиланням на це джерело. В. Ляшко поінформував невелике коло населення, яке використовує в якості об’єкта підписки сторінку МОЗ у Фейсбуці про те, що список доступних ліків, оновлений 2022 в Україні, зазнав невеликих змін.

Що відбувається?

Л. Гудзь, директор департаменту комунікацій НСЗУ, виступаючи в ефірі популярного у держчиновників телеканалу Україна 24, повідомила про розширення урядом списку захворювань, при яких покладається видача безкоштовних ліків. Така можливість з’явилася завдяки додатковому фінансуванню, виділеному Урядом України з січня наступного року.
Коротка інформація про перетворення списку виглядає наступним чином:

  • у жовтні минулого року передбачено виділення коштів на лікування психічних розладів (мабуть, через те, що рішенням уряду скорочені багато психлікарні) і епілепсії;
  • розширення списку з січня Нового року вийшло незначним, в нього додали ХОЗЛ і хвороба Паркінсона. Основна умова для отримання-оформлення у сімейного лікаря рецепта в електронному вигляді.
  • тисячу за вакцинацію пенсіонери вже в другій половині січня зможуть витратити на придбання необхідних лікарських препаратів.

НСЗУ зазвичай не надто обтяжує себе інформаційним забезпеченням, але інформація по темі, Доступні ліки: перелік безкоштовних в Україні періодично фігурує під загадковим терміном реімбурсація, незнайомому переважній більшості пенсіонерів. У міжнародній практиці це слово перекладається з англійської, як виплата компенсацій, спрямована на забезпечення доступності медпрепаратів і ліків для населення, системою охорони здоров’я.

Чому в Україні?

Істотно скоротивши медичні установи і зробивши недоступними сімейних лікарів через перепрофілювання поліклінік і перманентних локдаунів, українська влада виявила, що відсутність туберкульозних диспансерів, психіатричних лікарень і віднімання гонорару вузьких фахівців з оплати праці сімейного лікаря, призвело до зростання захворюваності в кардіології, ендокринології, інфекційних хворобах, психіатрії та неврології.

Реімбурсація стартувала трохи раніше світової пандемії, оскільки український уряд намагається переймати досвід європейських країн, наприклад, Латвії, Словаччини та Чехії і особливо колишніх і нинішніх господарів – Польщі та Угорщини. Оскільки дорости до рівня зарплат навіть в цих країнах Україні не під силу, а ціни в аптеках, як визнає сам уряд, істотно вище європейських, з приходом до влади Зеленського почалося освоєння ще недостатньо опрацьованого прибуткового сегмента – лікування і ліки, для чого і введена була реімбурсація:

  • це-чесна система, що дозволяє заробити на безправних громадянах і держструктурам і приватникам;
  • зниження вартості ліків для окремих категорій населення введено для постійних консультацій з медпрацівниками (про вузьких фахівців згадувалося раніше – потрапити на прийом до них можна тільки через сімейного лікаря, який, даючи направлення, втрачає із зарплати);
  • успішна діяльність системи можлива при достатній укомплектованості лікарями загального профілю, створенні електронного реєстру з пацієнтами, укладенням договорів з певними аптеками, не завжди доступними за місцем знаходження людям з обмеженим пересуванням.

Аптеки в Європі отримують в достатній мірі компенсацію від держави, для цього визначені обсяги і встановлено час. В Україні впровадження реімбурсація призвело до моментального виникнення складнощів (починаючи зі відомостей, де дізнатися список безкоштовних ліків і закінчуючи вимогами, висунутими по відношенню до аптеки, включеної в програму).

Національні особливості

Надаючи безкоштовні ліки і медпослуги вразливим категоріям населення зі знижкою або навіть на безкоштовній основі, держава приймає суперечливі і не завжди коректні рішення:

При створенні Національного реєстру лікарських засобів, в нього включили близько двохсот препаратів, з них 17 – від вітчизняних виробників і 21 від європейських.

Спочатку медпрепарати покладені для сердечників, які хворіють ендокринними захворюваннями і бронхіальною астмою, і тільки останнім часом цей перелік розширено на 4 пункти.

Аптеки зобов’язані мати в наявності найдешевші ліки для покупки зі знижкою незаможними верствами населення, але вже в квітні поточного року дешеві антибіотики планується виключити з продажу, залишивши тільки дорогі європейські. Та й ті за електронним рецептом.

Головною об’єктивною складністю в 2019 визнавалася відсутність укомплектованості кадрів в когорті сімейних лікарів.
Ця проблема нікуди не поділася, а зі стартом пандемії і ті, хто продовжує працювати стали недоступними літнім людям, у яких немає навичок користувачів ПК або просто персональних комп’ютерів (особливо в сільській місцевості і невеликих містах). Нестримний оптимізм влади заснований на безвідмовному функціонуванні системи в Європі, але національна специфіка програми, при уважному розгляді, вказує на те, що домогтися отримання, в кращому випадку, зі знижкою вдасться тільки самим наполегливим і наполегливим.

Темна історія

Реальний старт програм відстежити не вдається. У деяких джерелах є посилання на видачу ліків гіпертонікам, яка стартувала вісім років тому. Юридична консультація, називаючи дату 6-ти річної давності, посилається на вже мав місце досвід, що не увінчався успіхом. Останній розбір терміна від порталу Медична справа наполегливо стверджує, що честь введення програми належить виключно Зеленському і починається з 2019 року.
Бронхіальна астма, хвороби ССС і ендокринної системи — в до коронавірусної епохи найпоширеніші причини смертності. Повний список безкоштовних ліків на 2022 рік в Україні можна відшукати на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я (МОЗ України). В оновленому варіанті зазначено, що до реалізації подібним чином допущена продукція 18 українських підприємств і 28 концернів фарміндустрії з Європи.

Ідеальна відповідь на питання, яким пенсіонерам покладені безкоштовні ліки – всім, хто страждає від захворювань в переліку, для якого розроблена програма – кардіопатології, хвороби органів дихання (бронхіальна астма і ХОЗЛ), цукровий діабет, психічні розлади, хвороба Паркінсона. І це стосується не тільки пенсіонерів, теоретично всі пацієнти мають право на безкоштовні ліки, до якої категорії населення вони б не належали.

Мінуси прозорої, на перший погляд, системи

Повний список безкоштовних ліків в Україні 2022 рік, згідно з наказом МОЗУ, передбачає видачу монопрепаратів (з одним активним компонентом). Станом на минулий рік, поки перелік не був розширений, їх було близько 3-х десятків. Кабмін, стверджуючи список, не мав на увазі об’єктивні складності (наприклад, своєчасна компенсація аптекам за безкоштовну відпустку). Тож:

  • можливо, в конкретній аптеці доведеться сплатити частину вартості;
  • може не виявитися потрібного (вельми поширений випадок в маленьких населених пунктах);
  • навіть у тих, кому покладені ліки з 50 знижкою, виникають складнощі з отриманням рецепта, причин тому кілька і деякі з них перераховані вище. Хоча це і не всі приводи до відмови.

Отримати список пільгових ліків для пенсіонерів і зажадати того, що покладається за законом – далеко не все, що може привести до успіху розпочатого. Потрібен спеціальний рецептурний бланк, в ньому вказується не торговок, а Міжнародна непатентована назва, на кожне потрібен окремий бланк. Дія рецепта — 10 днів, М, незважаючи на плани пролонгувати його на три місяці, нічого в цьому напрямку не зроблено. Найпоширеніша ситуація, коли, прийшовши за вказаною адресою, пацієнт дізнається, що безкоштовних ліків немає ні в торговій точці, ні на складі, і він змушений купувати необхідний препарат для життєзабезпечення за готівкові кошти.

Онкологічні захворювання

Сумна статистика по Україні свідчить, що щодня близько чотирьохсот людей знає про сумний діагноз, але тільки в лютому минулого року з’явилося повідомлення від Міністерства охорони здоров’я про те, що з’явився спеціальний сервіс під назвою «ліки для онкохворих – підпишись на життя». На ньому розміщуються відомості, які ліки видаються безкоштовно онкохворим в Україні, а після налаштування можна навіть отримати повідомлення про прибуття препаратів в певний регіон.

Це тим більше актуально,що кожна шоста людина відмовляється від лікування через високу вартість ліків, і щорічно від раку помирає близько 80 тис. українців. Програма медгарантій для онкохворих почала працювати тільки з квітня 2020. Але вона не поширюється на надання безкоштовних ліків, її основна функція-виявлення хвороби на ранніх стадіях, поки лікування ще можливо, для цього проводяться скринінгові дослідження. Зовсім недавно МОЗ заявило про 100% фінансування лікування онкології у дітей, але на практиці батькам доводиться стикатися з величезними витратами. Основна пропозиція для дорослих страховка в міжнародній організації на випадок онкозахворювання, яка в разі хвороби допоможе забезпечити виплати за лікування. Вони визначаються вартістю придбаного страхового поліса. Ніяких інших відомостей про безкоштовні ліки для хворих на онкологію в офіційних джерелах відшукати не вдалося.

Пільгові категорії

Теоретично в Україні є можливість отримати безкоштовні ліки не тільки тим, хто належить до пріоритетних категорій хворих, але пільговикам. Це:

  • Ветерани, згадані в ЗУ»Про статус ветеранів війни…»;
  • ветерани праці, перераховані в ЗУ «Про основні принципи…»
  • постраждалі від Чорнобиля;
  • пенсіонери, діти, до 3-х річного віку та діти інваліди до 16 років.
  • В тренде
  • Комментарии
  • Последние
edit post
День программиста в 2022 году в Украине

День программиста в 2022 году в Украине

04.02.2022
edit post
Призывной возраст в Украине в 2022 году

Призывной возраст в Украине в 2022 году

28.01.2022
edit post
Список доступных лекарств на 2022 в Украине

Список доступных лекарств на 2022 в Украине

03.02.2022
edit post
Какого числа день пива в 2022 году в Украине?

Якого числа день пива в 2022 році в Україні?

28.01.2022
edit post

Привет, мир!

1
edit post

dfgdf

0
edit post
День программиста в 2022 году в Украине

День программиста в 2022 году в Украине

0
edit post
День программиста в 2022 году в Украине

День програміста в 2022 році в Україні

0
edit post
Термальні води Велятино на 2022 рік

Термальні води Велятино на 2022 рік

03.02.2022
edit post
Термальные воды Велятино на 2022 год

Термальные воды Велятино на 2022 год

03.02.2022
edit post
Гороскоп на 2022 рік за датою народження

Гороскоп на 2022 год по дате рождения

03.02.2022
edit post
Гороскоп на 2022 рік за датою народження

Гороскоп на 2022 рік за датою народження

03.02.2022

Recent News

edit post
Термальні води Велятино на 2022 рік

Термальні води Велятино на 2022 рік

03.02.2022
edit post
Термальные воды Велятино на 2022 год

Термальные воды Велятино на 2022 год

03.02.2022

Рубрики

  • Без рубрики
  • Гороскоп
  • Деньги
  • Мир
  • Отдых
  • Праздники
  • Прогноз

Site Navigation

  • Главная
  • Бизнес
  • Деньги
  • Календарь
  • Мир
  • Недвижимость
  • Праздники
  • Прогноз
  • Экономика
Последние новости Украины на сегодня 2022

We bring you the best Premium WordPress Themes that perfect for news, magazine, personal blog, etc. Check our landing page for details.

© 2022 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

No Result
View All Result
  • Главная
  • Бизнес
  • Деньги
  • Календарь
  • Мир
  • Недвижимость
  • Праздники
  • Прогноз
  • Экономика

© 2022 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In