Американець з Північної Кароліни, який переніс операцію на рак простати, почав говорити з іноземним ірландським акцентом, хоча він ніколи не був в Ірландії. Його випадок описали американські вчені, на думку яких поясненням цього випадку є маловідомий синдром.
Незвичайний випадок хворого на простату чоловіка з Північної Кароліни описала група американських вчених у січневому номері наукового журналу BMJ Journal, а 2 березня про випадок повідомили англомовні ЗМІ. Як пояснюється, після операції метастатичного гормоночутливого раку передміхурової залози у 50-річного чоловіка почали проявлятися симптоми надзвичайно рідкісного захворювання, що називається синдромом іноземного акценту (FAS). Він говорив з ірландським акцентом близько 20 місяців поспіль до самої смерті.
Онкохворий почав говорити з іноземним акцентом
Як зазначається, хоча в молодості обстежуваний жив в Англії, де подружився з ірландцями, сам він ніколи не бував в Ірландії і ніколи раніше не розмовляв з ірландським акцентом. “Його акцент був неконтрольованим, присутнім у будь-яких умовах. Він поступово ставав все більшим (у його випадку – ред.)”, – оцінюють вчені у змісті роботи, яку цитує британська “Independent”.
Дослідники підозрюють, що зміна акценту 50-річного чоловіка була спричинена паранеопластичним неврологічним синдромом (PND), станом, при якому імунна система хворого на рак атакує його нервову систему, включаючи частини спинного мозку, нерви та м’язи. Якщо їхні висновки правильні, 50-річний чоловік є першим зареєстрованим випадком розвитку синдрому іноземного акценту після ПНД, спричиненого раком простати.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Новий аналіз крові може збільшити виявлення раку простати
Синдром іноземного акценту (FAS)
Виявлений у чоловіка синдром іноземного акценту (САС) є синдромом захворювання, що відноситься до групи мовних розладів. Цей стан пов’язаний із пошкодженням мозку, наприклад внаслідок інсульту, що викликає раптову зміну мовлення. Синдром іноземного акценту мало описаний в науці, поки що в усьому світі діагностовано лише близько сотні його випадків. Вперше його виявив норвезький невролог Монрад-Крон у жінки, яка отримала важке поранення голови під час Другої світової війни. Незабаром після цього вона почала говорити з виразним німецьким акцентом.
У 2010 році британська газета «Guardian» опублікувала історію Сари Колвілл, британки, чий рідний акцент змінився на китайський приблизно через сім років після того, як вона перенесла інсульт. Через шість років ФАС діагностували в американки з Техасу, яка після операції на щелепі почала говорити з британським акцентом. У 2018 році цей синдром діагностували у колишньої учасниці конкурсу краси зі Сполучених Штатів, яка після серії сильних мігреней стала нагадувати корінну британку, хоча ніколи не виїжджала за межі США.
Рак простатиPAP
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рак є другою за поширеністю причиною смерті в Польщі
BMJ Journal, Independent, Guardian
Основне джерело фото: Shutterstock