Чат GPT, тобто штучний інтелект, який генерує текстові відповіді, склав іспити для студентів права та бізнес-менеджменту. Як пояснили професори, які контролювали тести, цитовані CNN, бот дуже добре справлявся з базовими бізнес-завданнями, але допускав «дивовижні помилки» в математиці.
На базі Open AI AI текстовий генератор Chat GPT склав іспити з права Університету Міннесоти з чотирьох предметів і один іспит з управління бізнесом в Університеті Пенсільванії – Wharton School of Business. Під час правових іспитів бот відповів на 95 варіантів та 12 описових питань. Усереднювався на рівні студента з оцінкою З+, тобто достатньо. Найкраще йому далася частина іспиту з конституційного права – бот відповів правильно на 21 із 25 питань.
Краще, ніж на іспиті з права, штучний інтелект впорався з управлінням бізнесом. Там Chat GPT розв’язав завдання на рівні, який поставив би його в нижню область рейтингу B, тобто добре. Крістіан Тервіш, професор бізнесу Wharton, сказав, що бот виконав «чудову роботу», відповідаючи на основні запитання про управління операціями та аналіз процесів, але зробив «дивовижні помилки» в математичних завданнях.
Джон Чой, один із професорів права, який проводив іспити, пояснив CNN, що метою тесту було перевірити потенціал бота як помічника юриста чи асистента студента. – У Chat GPT були проблеми з найбільш класичними елементами юридичних іспитів, такими як виявлення потенційних юридичних проблем і поглиблений аналіз застосування положень законодавства в контексті конкретної справи. Але це показало, що це може бути корисним у створенні першого чернетки роботи, яку потім потрібно буде доопрацювати, оцінив Чой.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Athena вже працює, це найшвидший суперкомп’ютер у Польщі
Штучний інтелект у школах
CNN зазначає, що результати тестування з’явилися в той час, коли все більше шкіл і вчителів починають боятися, що штучний інтелект може полегшити учням шахрайство. На порталі додають, що деякі вчителі намагаються оформити контрольні так, щоб не допустити їх розв’язання ботами, що для багатьох предметів є непростим завданням. Інша справа, що поки що невідомі масштаби явища використання допомоги цього засобу серед студентів.
У чаті GPT, який широко доступний з листопада минулого року, вже написані статті, створені тексти пісень і навіть сценарій короткометражного фільму. Як пише CNN, конкуренції у вигляді штучного інтелекту бояться копірайтери, журналісти та програмісти. Інші бачать у цьому можливість полегшити собі роботу та звільнити від багатьох обов’язків. Мабуть, навіть деякі керівники великих компаній вже відмовилися від самостійного створення листів на користь «замовлення» їх боту.
TVN24.pl: Чат GPT склав польський атестат
Кілька днів тому журналісти порталу tvn24.pl перевірили, як Chat GPT справляється з тестами, які складають польські студенти. За допомогою штучного інтелекту розв’язали ЗНО з польської мови та ЗНО за восьмий клас. Як впорався бот? Вимагаючи більшої креативності, він склав випускний іспит з польської мови як третій студент, набагато краще в нього вийшла англійська.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чарівний олівець, версія 2022. Чи може робот написати симфонію та намалювати картину?
Основне джерело фото: Т. Шнайдер / Shutterstock