Під санкції постраждали Олександр Іонов і Наталія Бурлінова. Вони обоє мали співпрацювати з ФСБ та олігархом Євгеном Пригожиним в рамках операції впливу, зокрема, на для американських виборів. Іонов також отримав кримінальну справу.
Згідно з оголошенням, Айонов, який керує, серед іншого, Перед Антиглобалістським рухом Росії було поставлено завдання «виявлення суспільно-політичних точок розбрату в США» та підтримка американських організацій у США, які мали сприяти дестабілізації країни.
«Влітку 2021 року Іонов повідомив ФСБ про політичні амбіції відомої персони США; тоді ФСБ виявила інтерес до цієї людини», — йдеться в повідомленні Мінфіну США.
Спроби дестабілізувати США
У заяві Міністерства юстиції щодо звинувачень проти Іонова зазначається, що він вербував «політичні групи в США» у Флориді, Джорджії та Каліфорнії та «здійснював керівництво або контроль над ними від імені ФСБ».
Ionow мав, серед іншого, спонсорувати поїздку активістів однієї з неназваних організацій на знак протесту проти однієї з соціальних мереж, яка ввела обмеження на російський контент. Як повідомив у Twitter журналіст, який слідує за Ionowa, Кейсі Мішель, ці організації включають каліфорнійсько-техаський рух за відокремлення та рух «чорних націоналістів» Ухуру.
ДИВІТЬСЯ: Додаткові санкції проти Росії. Єврокомісія ухвалила новий пакет
Друга особа, яка потрапила під санкції, Наталія Бурлінова, є головою пов’язаної з ФСБ неурядової організації PICREADI, яка проводить щорічні зустрічі для «початківців лідерів в академічному світі, ЗМІ, приватному секторі та державних установах». Як зазначено в прес-релізі, подальша діяльність і кар’єра учасників цих конференцій – “Зустріч з Росією” – згодом відслідковувалися російськими службами.