Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом підписав у неділю закон, що дозволяє підписати альтернативний метод поховання, який називається «компостування людини». Це нібито спосіб зменшити негативний вплив поховань на природне середовище. Однак метод викликає суперечки, опоненти говорять про «перетворення людського тіла на одноразовий предмет».
«Компостування людини» — це назва, яка використовується для позначення нового й альтернативного методу поховання померлих. У рамках цього поховання останки померлого поміщають у контейнер з нержавіючої сталі, наповнений біорозкладаними матеріалами, такими як деревна стружка (деревна стружка). У такій підготовленій ємності через 30-45 днів залишки повністю розкладаються і перетворюються в багату поживними речовинами грунт.
«Люди, що компостують»
На думку прихильників цього методу, він більш екологічний, ніж традиційне поховання чи кремація.
Творець законопроекту Крістіна Гарсія з Асамблеї штату Каліфорнія кілька разів намагалася його проштовхнути. На її думку, правовий акт, підписаний губернатором Гевіном Ньюсомом, “надасть жителям Каліфорнії додаткову опцію, яка є більш екологічною та дає можливість вибрати інший спосіб поховання”, – йдеться в цитованому, між іншим, прес-релізі. від NBC Los Angeles.
У тому ж прес-релізі вона підкреслила, що компостування людських останків є нейтральним вуглецем: це заощадить «еквівалент однієї тонни вуглекислого газу від викиду в навколишнє середовище». На думку прихильників, це робиться для того, щоб відрізнити новий метод поховання від кремації, яка є енергоємним процесом і виділяє велику кількість вуглекислого газу, і від традиційного поховання, у якому для бальзамування тіл і трун використовуються хімікати, які не піддаються біологічному розкладанню.
Демонстраційний «контейнер» для померлих, прикрашений квітами та біорозкладними сувенірамиДЖЕЙСОН РЕДМОНД / AFP / East News
Новий закон забезпечить 39 мільйонам жителів Каліфорнії розумний варіант похорону, який забезпечить значну економію викидів вуглецю, використання води та землі порівняно зі звичайним похованням або кремацією, стверджує Катріна Спейд, генеральний директор Recompose, першої похоронної компанії в США, яка побудувала компостування людських останків.
За словами Мікі Трумена, засновника та виконавчого директора похоронного бюро Return Home у Сіетлі, яке спеціалізується на компостуванні останків, попит на цю послугу «останніми роками зріс», сказав він в інтерв’ю Guardian.
Каліфорнійська католицька конференція, з іншого боку, розкритикувала закон, заявивши, що процес компостування «зводить людське тіло до простого одноразового товару», тоді як «практика шанобливого поховання тіл або поваги до праху померлих узгоджується з зазвичай практикується догляд за померлими».
Новий метод з 2027 року
Жителі Каліфорнії зможуть обрати новий спосіб поховання з 2027 року. Ґрунт, створений у процесі компостування, можна використовувати лише на приватній землі за наявності дозволу. Крім того, його використання в Каліфорнії підлягатиме тим же обмеженням, що й кремовані останки.
Першим штатом, який дозволив компостувати людські останки, став Вашингтон у 2019 році. Пізніше цю практику легалізували: Орегон, Колорадо та Вермонт.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Закриті школи, двоє загиблих, людей евакуювали. На півдні Каліфорнії вирує пожежа
NBC Los Angeles, Los Angeles Times, Guardian
Основне джерело фото: ДЖЕЙСОН РЕДМОНД / AFP / East News