Марк Монджардо бореться з рідкісною хворобою, яка змушує його організм виробляти алкоголь самостійно. Це синдром бродіння в кишечнику, який викликає ряд симптомів, схожих на алкогольне сп’яніння. Через свій стан він втратив роботу, був змушений продати будинок і навіть був притягнутий до кримінальної відповідальності.
40-річний Марк Монджардо страждає від дуже рідкісного захворювання, яке змушує його організм виробляти алкоголь самостійно. Діагноз йому поставили лише після багатьох років боротьби з обтяжливими наслідками, характерними для інтоксикації. Я думав, що зі мною щось не так, але не знав, що. Я просто думав, що весь час втомився. Моя дружина багато разів казала мені, що я не поводжусь нормально”, – сказав Монджардо Today.com. Він додав, що часто багато працював – понад 12 годин на добу, тому свою втому та зміни в поведінці пояснював цим. Однак усе змінилося, коли його двічі за шість місяців зупиняла поліція та показала позитивний результат тесту на алкоголь у крові.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Онкохворий почав говорити з іноземним акцентом. Вчені знайшли пояснення
Марк Монджардо бореться з синдромом кишкового бродіння
Монджардо почав працювати вчителем і тренером у середній школі в Нью-Джерсі в 2005 році. За ці роки неодноразово траплялося, що хтось відчував від нього запах алкоголю, через що його викликали до директора. Через кілька років його зупинила поліція за кермом, і в його крові виявили алкоголь. Через півроку ситуація повторилася. «Тоді я зрозумів, що щось не так. (…) Мені погрожували звинуваченнями. Тож у них не було виходу і мене (з роботи – ред.) відправили в адміністративну відпустку, – згадує чоловік в інтерв’ю Today.com.
– У мене були всі симптоми алкогольного сп’яніння. Роками моя дружина думала, що я таємно п’ю. Я приходив додому кожен день і був практично п’яний. У мене були симптоми інтоксикації, від невиразної мови до проблем з рівновагою. Життєві обставини змусили його продати будинок у Нью-Джерсі та переїхати до родини дружини на Лонг-Айленд. – Я намагався знайти роботу, але моя кримінальна справа (за водіння в нетверезому стані – ред.) (…), тому я не міг влаштуватися вчителем. Намагався влаштуватися в супермаркет, але не вийшло.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Амеба, що поїдає мозок, розширює свій ареал. Через глобальне потепління
У 2019 році чоловік вирішив пошукати відповіді на можливі причини своїх симптомів в Інтернеті, цікавлячись, чи може організм сам виробляти алкоголь. Так натрапив на автопивоварний синдром. Йому вдалося знайти лікаря в Нью-Йорку, який займався цим захворюванням і провів відповідний тест. Коли Монджардо голодував, концентрація алкоголю в його крові була нульовою, але коли він вживав солодкий напій, вона поступово зростала. Уже за першу годину після вживання солодкого напою рівень алкоголю в його крові підвищився до 0,14 проміле. Лікар похитав головою. Він сказав: «У вас точно синдром кишкового бродіння», — пригадує чоловік.
Після постановки діагнозу Монджардо дотримувався дієти з низьким вмістом вуглеводів і цукру, яка може полегшити його симптоми. – Я з італо-американської родини. Я не їв макарони чи піцу з того часу, як мені поставили діагноз у травні 2019 року. Спочатку було надзвичайно важко», – розповів він Today.com. Зараз Монджардо працює агентом з нерухомості. Він постійно контролює рівень алкоголю в крові і сподівається, що його історія допоможе людям, які також борються з цим захворюванням.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Наталія Німен про хворобу доньки. Кількарічна Дануся хворіє на синдром Нунана
Що таке синдром кишкового бродіння?
Як пояснили фахівці з американського Національного центру біотехнологічної інформації, синдром кишкового бродіння виникає, коли бактерії, присутні в травній системі людини, перетворюють споживану їжу, а точніше містяться в ній вуглеводи і цукру, в алкоголь, який потім потрапляє в кров. У людей, які борються з синдромом, спостерігаються симптоми інтоксикації, хоча вони не вживали алкогольні напої. Симптоми цього захворювання включають проблеми з рівновагою, сплутаність свідомості, проблеми з кишечником, блювота, бурчання в животі, втома або запаморочення.
Захворювання частіше зустрічається у пацієнтів із такими супутніми захворюваннями, як діабет, ожиріння та хвороба Крона, але воно також може виникати у здорових людей. Хоча його рідко діагностують, фактична кількість людей, які страждають від нього, ймовірно, буде більшою, ніж кількість зареєстрованих випадків. Антибіотики часто використовують для лікування цього стану. Також може допомогти дієта з низьким вмістом вуглеводів і цукру.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ніхто не вірить, що не п’ють, вони борються за своє добре ім’я. Що таке команда автопивоварні?
Сьогодні, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
Основне джерело фото: Марк Монджардо