Вчені спостерігали ряди отворів у морському дні приблизно на 2,5 кілометри нижче поверхні Атлантичного океану. Подібні діри в цій місцевості спостерігалися 18 років тому, але експерти досі ламають голову над тим, як вони утворилися. І просять допомогти знайти відповідь.
Загадкові діри в дні були виявлені наприкінці липня під час дослідження Серединно-Атлантичного хребта, підводного гірського масиву в Атлантиці, екіпажем корабля Okeanos Explorer, який використовує Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).
Вчені виявили кілька прямих ліній, вишикуваних з отворами. Вони відбуваються через рівні проміжки часу, і навколо кожного з них є невеликі купи осаду.
Не перший раз
Це ще раз, коли такі діри були помічені на дні океану. Дайвери спостерігали їх у цьому районі в липні 2004 року, опускаючись з дослідними інструментами на глибину майже 2100 метрів. Тоді вчені запропонували теорію, згідно з якою за створенням дірок мала стояти істота, що живе в глибинах. Проте знайти його слід не вдалося.
Ви також можете побачити дві червоні точки на фотографії нижче одного ряду отворів. За словами NOAA, це лазерні точки, які були на відстані 10 сантиметрів одна від одної на момент фотографії. Приблизно така відстань між кожним із видимих отворів. Яка глибина ям і чи з’єднані вони під дном, невідомо.
Наприкінці липня 2022 року на дні Атлантичного океану знайшли отвори.NOAA Ocean Exploration, подорож до хребта 2022
Наприкінці липня 2022 року на дні Атлантичного океану знайшли отвори.NOAA Ocean Exploration, подорож до хребта 2022
“Яка твоя гіпотеза?”
«Їх бачили раніше, але їхнє походження залишається загадкою», — повідомило NOAA у соціальних мережах. «Вони виглядають майже рукотворними, але осад навколо них створює враження, що їх чимось викопано», — читаємо ми.
У цьому ж записі NOAA заохочувала людей ділитися своїми ідеями щодо джерела дірок. «Яка ваша гіпотеза»? – було написано. Різні ідеї вже були представлені в коментарях. На думку користувачів Інтернету, діри могли бути створені газом, що піднімається з-під морського дна, або, наприклад, невідомими видами крабів.
LiveScience, oceanexplorer.noaa.gov
Основне джерело фото: NOAA Ocean Exploration, подорож до хребта 2022