– Сьогодні світ стоїть перед вибором між демократією та авторитаризмом (…) рішучість США захистити демократію тут, на Тайвані та в усьому світі, залишається непохитною, – сказала Пелосі, цитована агентством AP.
Візит третьої особи в конституційну ієрархію США викликав гнів китайської влади, яка вважала Тайвань частиною своєї території.
Пелосі в парламенті Тайваню
Раніше диктор виступив у парламенті Тайваню.
«Ми віддаємо належне Тайваню за те, що він є одним із найвільніших суспільств у світі», — сказала вона.
Американський політик також заявив під час свого виступу, що новий американський закон, спрямований на посилення американської індустрії мікропроцесорів, щоб вона могла конкурувати з Китаєм, «створює більші можливості для економічного співробітництва США і Тайваню».
Наступний етап візиту – зустріч із президентом Тайваню Цай Ін Вень, а також з активістами правозахисних організацій.
Хоча Пелосі не перший диктор Палати представників, який відвідав Тайвань (Ньют Гінгріч відвідав острів у 1997 році), її візит відбувся в той час, коли відносини між Пекіном і Вашингтоном різко погіршилися, а Китай є набагато потужнішою економічною, військовою та геополітичною силою, ніж чверть століття тому, нагадує Reuters.
ДИВІТЬСЯ: Тайвань. Президент Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі висадилася на острів
Китай вважає Тайвань частиною своєї території і ніколи не відмовлявся від застосування сили для його підпорядкування. Сполучені Штати застерегли Китай від використання візиту як приводу для військових дій проти Тайваню. Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що візит Пелосі завдає серйозної шкоди миру і стабільності в Тайванській протоці, а також «серйозно впливає на політичні основи китайсько-американських відносин і серйозно підриває суверенітет і територіальну цілісність Китаю».
Навчання китайської армії
Китайська влада в середу оголосила про призупинення імпорту кількох сільськогосподарських товарів з Тайваню, а міністерство торгівлі призупинило експорт природного піску на Тайвань.
Незабаром після прибуття Пелосі китайські військові оголосили про повітряні та морські навчання поблизу острова та про пробний запуск звичайних ракет у морі на схід від Тайваню.
Міністерство оборони Тайваню заявило в середу, що навчання Китаю з боєприпасами цього тижня поблизу острова показали намір Пекіна зруйнувати регіональний мир і стабільність. Тайвань підвищив свій рівень готовності та швидко та адекватно відреагує на навчання, заявив речник міністерства оборони.