До кожного польського притулку в польських Татрах він дістався за один день. За цей подвиг Мацей Śpiewanek з Познаня подолав 64 кілометри татрських стежок. Він вирушив у дорогу через кілька хвилин після 2.30 ранку, останнього місця призначення прибув о 22.00, а серйозно розпочав свою пригоду з гірських походів лише минулого року.
Два роки тому у Познаня Мацея Сп’єванека не було жодної вершини, розташованої вище двох тисяч метрів над рівнем моря. У 2021 році він мріяв побачити Еверест наживо, а в листопаді, після багатьох місяців підготовки, вирушив у похід до Непалу. – У Гімалаях я хотів віддати належне польським альпіністам, які піднялися на Еверест у 1980-х, і пережити подібну пригоду. Потім я потрапив у походи в гори, впав, як слива в компот. Після повернення до Польщі я хотів більшого, шукав новий виклик, – розповідає він в інтерв’ю tvn24.pl.
Мацей Śpiewanek у Zawrat під час “Татр Rush”Мацей Śpiewanek (приватний архів)
30-річного хлопця надихнула на відвідування всіх притулків на польській стороні Татр історія Янека, який одного дня з’їв яблучний пиріг у всіх притулках. Мацей Śpiewanek поставив перед собою подібний виклик і 18 червня вирушив у тур.
“Татра Віпа”
Свою подорож він описує як «виверження Татр», тобто довгу виснажливу подорож стежками Татр. Його 64-кілометровий маршрут розпочався у Палениці Бялчанській, звідки він вирушив у дорогу через кілька хвилин після 2.30. Проминувши, серед інших, Морське Око, Заврат Каспрови Верх і Галу Кондратову, о 22 годині він дістався стоянки біля входу в Хохоловську долину. Подорож тривала майже 20 годин, починалася і закінчувалася на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря. По дорозі Śpiewanek подолав понад 3700 метрів підйомів і стільки ж спусків.
Тур Мацея Śpiewanek розпочався на Palenica Białczańska і закінчився на Siwa PolanaМацей Śpiewanek (приватний архів)
– Готуючись до трекінгу в Непалі минулого року, я вів дуже активне життя, займався в тренажерному залі, запровадив здорове харчування, схуд на 12 кілограмів. Я значно покращив свій стан, завдяки чому підготувався до «татрської висипки», – наголошує 30-річний.
Читайте також: Відпочинок у Польщі набагато дорожчий. Схід «одне з дешевших» напрямків
У його рюкзаку була вода (за всю поїздку він випив майже 11 літрів води), енергетичні батончики, рукавички, трекінгові палиці та аптечка. – Перед поїздкою я рахував, скільки часу мені знадобиться на кожен епізод. Я міг дозволити собі лише дві 15-хвилинні перерви, – каже він.
«Була немилосердна спека. Я боявся йти на Копа Кондрацька»
Пан Мацей наголошує, що, незважаючи на багато зусиль, доклали для проходження маршруту, він ні на мить не збирався відмовлятися від поставленої мети.
— Сумнівів не було, боявся тільки підходу до Копи Кондрацької з боку Гали Кондратової. На той час у мене було 35 кілометрів у ногах, а на Копі я мав 500 метрів висоти. Температура робила свою справу, спека була немилосердна. Я трохи хвилювався, що цей підхід займе багато часу. Проте нам вдалося увійти швидше, ніж очікувалося, – повідомляє він. Він наголошує, що фінальні частини маршруту вже були дуже важкими. «Мої ноги були натерті, — каже він.
Долина п’яти польських ставків. Фото зроблено на маршруті експедиції Мацея ШпеванекаМацей Śpiewanek (приватний архів)
Однією з найскладніших ділянок маршруту був спуск з перевалу Заврат у напрямку Hala Gąsienicowa. Як він зазначає, крутий спуск виявився проблематичним. «Звичайно, є ланцюги та металеві джгути, щоб полегшити подорож, але погода теж зробила свою справу». Ще в кількох місцях був сніг, був мокрий, треба було бути дуже обережним, щоб не посковзнутися, – наголошує він.
Останні 25 хвилин «wyypy» 30-річний хлопець їхав у темряві на трасі в Хохоловській долині. Коли він дійшов до кінцевої зупинки – Сіва Полана – його лічильник показав понад 70 000 кроків.
Від польських Татр до Каракорума
Мацей Śpiewanek розповідає, що його наступна мрія – це похід у Каракорум, де ви можете побачити такі вершини, як К2 або Брод Пік на власні очі.
– Така поїздка, на жаль, дуже дорога, і я зараз не можу її дозволити, тому ставлю перед собою менші цілі. Польські гори пропонують багато можливостей для чудових трекінгових пригод. Я обійшов усі польські притулки за один день, тож, можливо, зараз саме час відвідати всі польські ставки в Татрах, до яких веде туристична стежка, – каже він.
Основне джерело фото: Мацей Śpiewanek (приватний архів)