У неділю закінчився термін сплати 100 мільйонів доларів відсотків за двома державними облігаціями, випущеними в доларах і євро. Російська Федерація повинна була здійснити платіж 27 травня, але цього не зробила. Тоді було введено 30-денний пільговий період, який закінчувався в неділю.
«Росія стала економічним ізгоєм»
“Невиплата зовнішнього боргу є чітким сигналом того, що бар’єр санкцій, запроваджений Заходом проти Росії у відповідь на війну в Україні, дає результати”, – пише інформаційне агентство Bloomberg.
Як додала вона, “це похмурий сигнал про те, що країна стрімко перетворюється на економічного, фінансового та політичного ізгоя”.
Останній раз Росія не сплатила свій зовнішній борг у 1917 році. У той час точилася Перша світова війна, до влади прийшли більшовики, а цар Микола II втратив престол у Москві.
ДИВІТЬСЯ: Росія. ЗМІ: місцевій владі бракує грошей на поховання загиблих воїнів
У відповідь на вторгнення Москви в Україну США та ЄС заморозили валютні резерви російського центрального банку та відключили Росію від міжнародної фінансової системи SWIFT.
Російський міністр: ми виконали свої зобов’язання
Раніше міністр фінансів Росії заявив, що Москва “виконала всі свої зобов’язання” за двома номінованими в доларах єврооблігаціями “повністю”, вчасно здійснюючи платежі. Він підкреслив, що Російська Федерація сплачувала проценти у власній валюті – рублях – до Національного розрахункового депозитарію, намагаючись уникнути неплатоспроможності держави.
ДИВІТЬСЯ: Росія. ЗМІ: Нафта танкерами доставляється в порти ЄС, незважаючи на санкції
Востаннє Росія дефолт по своєму боргу відбувся у 1998 році, але це стосується внутрішнього боргу.