У передмісті Х’юстона, штат Техас, за технологією 3D-друку будують перший у США двоповерховий будинок. Величезний 12-тонний «принтер» зараз укладає шари бетону для формування стін односімейного будинку. Творці технології перераховують переваги використання цієї сучасної технології та наголошують, що за нею може бути майбутнє будівництва.
Будівництво двоповерхової будівлі з трьома спальнями загальною площею 371 квадратний метр займе всього 330 годин. Дизайн будівлі є результатом дворічної співпраці дизайн-студії HANNAH з двома будівельними інженерними компаніями: PERI 3D Construction і CIVE.
домашній друк
Вся конструкція виконана з дерев’яного каркасу та бетону. За словами керівника PERI 3D Construction Роберто Монтемайора, принтер, відповідальний за конструкцію, «по суті працює так само, як маленькі пластикові 3D-принтери». Два типи принтерів відрізняються головним чином розміром і використовуваним матеріалом. «Тут ми друкуємо з бетону, який є зовсім іншим матеріалом, ніж пластик», — додав він.
Будівля будується в Х’юстоні, штат ТехасReuters
Як підкреслив в інтерв’ю агентству Reuters архітектор Леслі Лок, співзасновник дизайн-студії HANNAH, проектування такого типу будинків відрізняється від роботи над традиційно зведеними будівлями. – Ми проектуємо шлях друку, як принтер друкуватиме, де починатиметься і де закінчуватиметься, – пояснює Лок.
Чим ще відрізняється друк будівлі від зведення його існуючими методами? Замість багатьох робітників доводиться пильнувати одну машину – принтер. На будівельному майданчику потрібно менше працівників, оскільки принтер виконує важку роботу, наприклад переміщення всіх елементів і матеріалів. Завдяки цьому достатньо лише 4-5 людей на будівельному майданчику, щоб «роздрукувати» будівлю. Також незрівнянно швидше відбувається будівництво за допомогою технології 3D-друку.
Робітники на плані будівництваReuters
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 20-річна дівчина отримала вухо з 3D-принтера, його створили з її власних клітин. «Це історичний момент»
Перша така конструкція в США
Друкарня має бути готова у другій половині 2023 року. Його творці сподіваються, що інноваційна технологія, завдяки якій він будується, допоможе в майбутньому будувати багатоквартирні будинки швидше та дешевше. – Логіку дизайну, планування та структуру цієї будівлі можна легко масштабувати та використовувати в багатоквартирних будинках. Ми дійсно віримо, що використання 3D-друку в такому обсязі є напрямком, у якому ми можемо слідувати, – зазначають вони.
«Надрукована» будівля — це послідовні шари бетону, що перекриваютьсяReuters
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Підшлункова залоза з 3D-принтера. Піонерський винахід польських учених
Основне джерело фото: Reuters