Згідно з даними групи дослідників з Університету Ратгерса в США, люди, чиї матері мали надлишкову вагу під час вагітності та годування груддю, у дорослому віці можуть більше прагнути до нездорової їжі. Результати їх дослідження, проведеного на мишах, були опубліковані 14 березня в Science Direct.
Згідно з представленими висновками вчених, споживання надмірної кількості калорій матерями під час вагітності та під час грудного вигодовування сприяє змінам у мозку дітей, що може призвести до їх подальших проблем із підтримкою здорової ваги. «Подібні експерименти свідчать про те, що пояснення виходить за рамки факторів навколишнього середовища», — каже один із співавторів дослідження Марк Россі, якого цитує ScienceDaily.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: До 2035 року більше половини людства страждатиме ожирінням. Фахівці визначили, хто швидше за все товстіє
Нездорові харчові звички, висмоктані з молока матері?
Вчені Рутгерського університету провели дослідження на лабораторних мишах. Вони зібрали групу з шести гризунів, яку потім розділили на дві частини. Першого годували їжею з високим вмістом жиру, а другого – здоровою їжею, в результаті чого утворилася група мишей із надмірною вагою та група мишей із нормальною вагою. Потім цей поділ зберігався протягом усієї вагітності та лактації. Після його завершення були проаналізовані дані про близько 50 потомств, народжених мишами. Між вагою обох послідів спостерігалися відмінності у вазі.
На наступному етапі дослідження вчені почали давати всім мишам необмежену кількість здорової їжі. Потім вага всіх мишей зрівнявся і був у межах норми. На останньому етапі дослідження гризуни отримали необмежений доступ до нездорової їжі. Тоді як усі миші почали споживати надмірну кількість їжі, кількість споживаної потомством матерів із зайвою вагою була значно більшою.
Подальші дослідження показали, що відмінності в споживанні їжі на завершальній стадії експерименту були пов’язані з різними зв’язками між двома частинами мозку. Як підкреслюють дослідники, ці відмінності є важливими, оскільки вони перетворюються на підвищену тягу до їжі з високим вмістом жиру або нездорової їжі у мишей, народжених від особин із надмірною вагою. «Ми ще не до кінця розуміємо, як відбуваються ці зміни, навіть у мишей». Тож попереду ще багато роботи», — прокоментував Марк Россі. Проте, додав він, «кожен експеримент дає нам більше інформації, і кожне знання про процеси, що стоять за переїданням, може допомогти (розробити – ред.) потенційне лікування».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Reuters: Революційний препарат від ожиріння незабаром з’явиться у Великобританії
ScienceDirect, ScienceDaily
Основне джерело фото: Shutterstock