«Ми показали, що існує подібність між мозком людей із ожирінням і людей із хворобою Альцгеймера», — кажуть дослідники з Університету Макгілла в Монреалі. Вони проаналізували понад 1300 сканувань мозку, і результати їх дослідження щойно були опубліковані в останньому випуску Журналу хвороби Альцгеймера.
Як прокоментував результати дослідження співавтор дослідження Філіп Морис, спостережувані зміни можуть бути “внаслідок (зменшення – ред.) товщини кори головного мозку”, яка відповідає за такі функції мозку, як мова , сприйняття, довготривала пам’ять і судження. Попередні дослідження, зосереджені на зв’язку між збільшенням маси тіла та нейродегенеративними захворюваннями, вже показали, що ожиріння може сприяти пошкодженню кровоносних судин мозку або відкладенню аномальних білків у мозку, а отже, збільшувати ризик хвороби Альцгеймера. Однак робота вчених з Університету Макгілла проливає нове світло на зв’язок між двома захворюваннями.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Аналіз крові замість томографії або МРТ. Розроблено новий метод виявлення хвороби Альцгеймера
Зміни мозку
Для дослідження дослідники з канадського університету проаналізували загалом 1364 сканування мозку. 341 з них належав пацієнтам з хворобою Альцгеймера, а ще 341 – людям із ожирінням, чий ІМТ був більше або дорівнює 30. Решта 682 сканування належали здоровим учасникам, які становили контрольну групу. Порівнюючи всі зображення, вдалося знайти схожість між змінами в мозку, що відбуваються у суб’єктів з хворобою Альцгеймера і людей з надмірною масою тіла. В обох випадках спостерігалося витончення (витончення) в областях мозку, відповідальних за судження, пам’ять і навчання.
На наступному етапі дослідження дослідники попросили учасників розв’язати тести, щоб перевірити їхню розумову працездатність. У їхньому випадку люди з ожирінням не виявляли значного дефіциту. Однак, як зазначає Філіп Морис, існує ймовірність того, що зміни в когнітивних здібностях в результаті витончення кори головного мозку, які показали сканування, можуть бути надто непомітними, щоб подібні тести могли їх виявити.
«Дослідження показало нам те, чого ми раніше не знали», — сказала NBC News Сабріна Діано з Ірвінгового медичного центру Колумбійського університету. Проте вчений додав, що взаємозв’язок, подібний до показаного в дослідженні, опублікованому в Journal of Alzheimer’s Disease, також можна спостерігати у лабораторних мишей. – Якщо миша, яка має генетичну схильність до розвитку хвороби Альцгеймера, отримує дієту, багату вуглеводами та жирами, подібну до західної дієти, то зі збільшенням маси тіла спостерігатимуться наростаючі когнітивні порушення тварини, а також прискорена дегенерація її мозку, пояснив Діано.
хвороба АльцгеймераPAP/DPA
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дві дивовижні причини ожиріння. Вчений наводить «дешеві, легкі та здорові способи» запобігання цьому
NBC News, Журнал хвороби Альцгеймера
Основне джерело фото: sxc.hu