Вибирайте волатильні пари – це найшвидший шлях до хорошого профіту. Таку думку часто можна почути про волатильні торгові інструменти, які незмінно входять до топ найпопулярніших активів на FX-Ринку. Простими словами, волатильність на Форекс означає швидкість, витрачену ціною на зростання/падіння конкретного торгового інструменту. Чим більшою амплітудою руху графіка має пара, тим більша у неї волатильність.
Причина високого попиту на волатильні інструменти стає очевидною: заробіток ринку будується на різниці ціни. Саме тому кожен трейдер повинен знати, які пари найволатильніші, щоб забезпечити собі найбільший прибуток у найкоротші терміни.
Сьогодні, у співпраці з брокером NPBFX, розуміємо, що впливає на волатильність та які інструменти на ринку Forexпрацюють “на максималці”.
Причини волатильності
Основна рушійна сила волатильності валютних пар – настрій ринку на момент. А на момент, у свою чергу, може вплинути ціла низка факторів, серед яких:
Для всіх інструментів на Форекс існує два типи волатильності – історична і природна. У першому випадку це показник, що вже стався, а волатильність, що мається на увазі, – це лише очікування трейдера.
Історичну можна відстежити завдяки різним інструментам, наприклад, на Аналітичний портал NPBFX є спеціальний калькулятор, що дозволяє за параметрами діапазону значень та періоду, відстежити показники волатильності будь-якого доступного інструменту. Покажемо на прикладі AUD/JPY.
Зверніть увагу! Ви можете використовувати калькулятор для порівняння волатильності відразу кількох інструментів.
Переваги волатильних пар:
Недоліки волатильної пари:
Найволатильніші пари ринку Форекс
За статистикою, велику волатильність мають екзотичні валютні пари, тому будьте готові зустріти їх у цьому топі. Але почнемо ми, мабуть, із перевіреною часом та багатьма трейдерами класики.
EUR/USD
Хтось скаже, що цей інструмент далеко не найволатильніший на ринку. Але річ у тому, що для пари, яка має найбільший обсяг торгових операцій (~30% від загального обсягу денних торгів), волатильність євро-долара дивує. У пунктах вона вимірюється у середньому до 100 пунктів. При цьому найволатильнішим днем для пари за статистикою є четвер, а найактивніший годинник: опівдні (з 11:00 до 12:00) та період з 17:00 до 18:00. У той час як найменш волатильний день – понеділок, хоча навіть тоді рух пари може досягати показників у 84 пункти.
На пару впливають дії одразу двох великих фінансових регуляторів світу – ФРС та ЄЦБ. При цьому розбіжність у політиці двох центральних банків здатна призвести до справді вражаючих результатів на графіку руху пари євро з доларом США. Для любителів цієї пари також важливо відстежувати великі звіти – наприклад, звіт NFPу США, що відбиває ситуацію на ринку праці. Завдяки своїй популярності пара забезпечує безліч можливостей для заробітку кожному трейдеру.
USD/CHF
Швейцарський франк – одна з найдавніших валют у світі, його історія почалася ще в XVIIвіці. І протягом усього свого існування франк часто сприймався так званою валютою-притулком. Зараз пара займає 4 місце за популярністю серед усіх валютних інструментів ринку, добовий обсяг торгів оцінюється приблизно в 4% від загального.
Особливо улюблена ця пара трейдерами, які воліють торгувати в Американську сесію ринку Форекс (з 17:00 до 2:00 по Москві). Тоді коливання ціни можуть сягнути 120-150 пунктів. Найбільш волатильним днем при цьому можна вважати п’ятницю, найменш волатильним – понеділок. У середньому рухи графіка за день досягають 50-80 пунктів.
Як і у випадку з іншими валютами, важливо відстежувати стан ринку праці, політику центрального банку, дані експорту та різні фінансові звіти з боку США. Що стосується франка, то важливих подій з ним пов’язаних не так багато або їх досить складно відстежити. Але це можуть бути вибори чи якісь гучні події економічного світу.
Незважаючи на свою волатильність, пара може бути схильна до флету, через що найкраще для USDCHFпідходять трендові стратегії із невеликими цілями. Багато трейдерів розглядають цей інструмент як хеджування фінансових ризиків.
Звернемо увагу, що торгувати USDCHF, як і десятками інших валютних інструментів, ви можете з кредитним плечем 1:1000 – торгова платформа МТ4 компанії NPBFX.
USD/RUB
Пара, яка вважається екзотичною серед валютних інструментів ринку Форекс. Російський рубль – 18 місце по грошовому обороту у світі, долар США – перше. Валютна пара торгується на фінансових ринках з 1992 року, хоч і не відрізняється надпопулярністю, але може принести непоганий прибуток за грамотно обраної стратегії. Безумовно, і про низький інтерес говорити не можна – на світових майданчиках торгівля карбованцем сягає обсягу 40 мільярдів доларів, тоді як на ринку країни – 20 мільярдів. Це підтверджує ліквідність пари і викликає нехай не такий уже сильний, але справді стійкий інтерес.
Останнім часом через напружений стан економічної та геополітичної сфери пара демонструвала вражаючі результати волатильності. Найбільш «рибним» днем є вівторок за статистикою, а найнижча волатильність – у суботу.
На що звернути увагу при торгівлі цією парою крім традиційних факторів, що впливають? На ринок нафти. Нафта та ціни на неї продовжують грати одну з ключових ролей у російській економіці, іноді рубль називають «сировинним» активом. При торгівлі варто також пам’ятати про те, що ринок дуже спекулятивний – при виході будь-яких сильних новин рух може піти в будь-яку сторону.
Одна з найпопулярніших стратегій для торгівлі російським рублем на форекс – стратегія carrytrade, заснована на одержанні прибутку за рахунок різниці відсоткових ставок у країнах, чиї валюти становлять пару. Оскільки різниця між ставкою ФРС (5%) і ЦБ РФ (7%) відчутна – дана стратегія активно використовується трейдерами.
Лайфхак: рух наприкінці п’ятничного дня часто показує, який може скластися тренд у перші кілька годин понеділка наступного тижня.
GBP/JPY
Особливо волатильна пара під час Азіатської торгової сесії – тобто. з 4 до 12 години ранку за московським часом. Середня волатильність – 112 пунктів, при цьому в періоди підвищеної активності на ринках рух інструменту може досягати 250 пунктів.
Цікаво те, що через тісні зв’язки з Японією, на пару можуть впливати новини країн, чиї валюти не залучені до неї «безпосередньо». Наприклад, США та Канада, країни ЄС. Саме тому загалом пара активна практично на кожній сесії: на європейській сесії до стрибків можуть привести новини з ЄС, на азіатській – із самої Японії, під час американської сесії цілком можлива зміна ціни на тлі новин від ФРС або зміни мит на імпорт товарів з Японії в Канаду та США.
У зв’язку з такою різноплановою залежністю курсу та високою волатильністю торгівля GBP/JPY вимагає від трейдера успішних професійних навичок. Якщо ви не маєте великого досвіду, рекомендуємо підібрати одну з перевірених стратегій на Аналітичному порталі NPBFX – всього більше 60 ТЗ з описом та інструкцією із застосування чекають на вас в Особистому кабінеті після реєстрації на сайті брокера.
Ще один важливий момент, про який не варто забувати під час торгівлі «крос-королевою» – інтервенція Банку Японії. Справа в тому, що уряд Японії вдається до штучного заниження курсу єни для підвищення конкурентоспроможності національних товарів на світовому ринку. Плюс, через особливості клімату, ієна може страждати від «кліматичних» факторів впливу на валюту, наприклад, стихійних лих.
USD/MXN
Замикає наш топ-5 волатильної пари «екзотика» USD/MXN. Пара має високий рівень волатильності (може досягати більше 3500 пунктів на добу!). Це робить її однією з найстресовіших пар для трейдингу, привертаючи до неї увагу трейдерів зі сталевими нервами. Мексиканське песо – єдина валюта Латинської Америки, що входить до числа найбільш активно торгованих валют світу (8 місце).
Пара USDMXN– ще один приклад того інструменту, що ідеально підходить для стратегії carry–trade. На момент написання статті ставка ЦБ Мексики складала 11%, тоді як ставка ФРС – 5%. Крім того, волатильність інструменту приваблива для скальперів, оскільки дозволяє отримувати такий прибуток, що перевищує доходи за основними валютами ринку. Якщо ви надихнулися і хочете спробувати торгувати цим інструментом, але не впевнені, що зможете прийняти правильне рішення купувати або продавати – орієнтуйтесь на точні сигнали. Торгові сигнали поновлюються з періодичністю 1 хвилина. На власний розсуд ви можете вибрати будь-який з 10 доступних таймфреймів. Де знайти торговельні сигнали? На Аналітичному порталі NPBFX: якісно, професійно – безкоштовний доступ із ЛК у режимі 24/7.
Додаток про USDMXNДля довідки: на курс пари впливають різні фактори з обох країн, але варто уточнити, що Мексика та США також є країнами сусідами, їх економічний та культурний вплив один на одного дійсно величезний. Крім того, на економіку Мексики впливає ситуація на ринку нафти та корисних копалин. Тому перед відкриттям позиції завжди потрібно перевіряти графік нафти, дорогоцінних металів, а також фондових індексів та акцій американських компаній.
Найволатильніший день пари – середа.
Кращий брокер для торгівлі волатильними парами NPBFX
Старт діяльності компанії NPBFXбуло дано 1996 року, тоді обслуговування велося від імені Нафтопромбанку (з ліцензією ЦБ РФ). У 2016 році пройшов великий ребрендинг, внаслідок якого FX-підрозділ банку було передано до
NPBFXкуди і перевелися всі клієнти У тому ж році брокер став членом TheFinancialCommission– міжнародної незалежної організації, яка займається врегулюванням спірних моментів між брокером та клієнтом. Тут же створено спеціальний компенсаційний фонд, який виступає страховкою до 20 000 євро на кожного клієнта.
Крім того, брокер ретельно стежить за умовами, що надаються для трейдингу:
Відкривайте рахунок прямо зараз та заробляйте на будь-яких рухах ринку з комфортом. Реєстрація доступна на офіційному сайті NPBFX лише за кілька кроків.
Олександр Дворський, Take-profit.org
Вибирайте волатильні пари – це найшвидший шлях до хорошого профіту. Таку думку часто можна почути про волатильні торгові інструменти, які незмінно входять до топ найпопулярніших активів на FX-Ринку. Простими словами, волатильність на Форекс означає швидкість, витрачену ціною на зростання/падіння конкретного торгового інструменту. Чим більшою амплітудою руху графіка має пара, тим більша у неї волатильність.
Причина високого попиту на волатильні інструменти стає очевидною: заробіток ринку будується на різниці ціни. Саме тому кожен трейдер повинен знати, які пари найволатильніші, щоб забезпечити собі найбільший прибуток у найкоротші терміни.
Сьогодні, у співпраці з брокером NPBFX, розуміємо, що впливає на волатильність та які інструменти на ринку Forexпрацюють “на максималці”.
Причини волатильності
Основна рушійна сила волатильності валютних пар – настрій ринку на момент. А на момент, у свою чергу, може вплинути ціла низка факторів, серед яких:
Для всіх інструментів на Форекс існує два типи волатильності – історична і природна. У першому випадку це показник, що вже стався, а волатильність, що мається на увазі, – це лише очікування трейдера.
Історичну можна відстежити завдяки різним інструментам, наприклад, на Аналітичний портал NPBFX є спеціальний калькулятор, що дозволяє за параметрами діапазону значень та періоду, відстежити показники волатильності будь-якого доступного інструменту. Покажемо на прикладі AUD/JPY.
Зверніть увагу! Ви можете використовувати калькулятор для порівняння волатильності відразу кількох інструментів.
Переваги волатильних пар:
Недоліки волатильної пари:
Найволатильніші пари ринку Форекс
За статистикою, велику волатильність мають екзотичні валютні пари, тому будьте готові зустріти їх у цьому топі. Але почнемо ми, мабуть, із перевіреною часом та багатьма трейдерами класики.
EUR/USD
Хтось скаже, що цей інструмент далеко не найволатильніший на ринку. Але річ у тому, що для пари, яка має найбільший обсяг торгових операцій (~30% від загального обсягу денних торгів), волатильність євро-долара дивує. У пунктах вона вимірюється у середньому до 100 пунктів. При цьому найволатильнішим днем для пари за статистикою є четвер, а найактивніший годинник: опівдні (з 11:00 до 12:00) та період з 17:00 до 18:00. У той час як найменш волатильний день – понеділок, хоча навіть тоді рух пари може досягати показників у 84 пункти.
На пару впливають дії одразу двох великих фінансових регуляторів світу – ФРС та ЄЦБ. При цьому розбіжність у політиці двох центральних банків здатна призвести до справді вражаючих результатів на графіку руху пари євро з доларом США. Для любителів цієї пари також важливо відстежувати великі звіти – наприклад, звіт NFPу США, що відбиває ситуацію на ринку праці. Завдяки своїй популярності пара забезпечує безліч можливостей для заробітку кожному трейдеру.
USD/CHF
Швейцарський франк – одна з найдавніших валют у світі, його історія почалася ще в XVIIвіці. І протягом усього свого існування франк часто сприймався так званою валютою-притулком. Зараз пара займає 4 місце за популярністю серед усіх валютних інструментів ринку, добовий обсяг торгів оцінюється приблизно в 4% від загального.
Особливо улюблена ця пара трейдерами, які воліють торгувати в Американську сесію ринку Форекс (з 17:00 до 2:00 по Москві). Тоді коливання ціни можуть сягнути 120-150 пунктів. Найбільш волатильним днем при цьому можна вважати п’ятницю, найменш волатильним – понеділок. У середньому рухи графіка за день досягають 50-80 пунктів.
Як і у випадку з іншими валютами, важливо відстежувати стан ринку праці, політику центрального банку, дані експорту та різні фінансові звіти з боку США. Що стосується франка, то важливих подій з ним пов’язаних не так багато або їх досить складно відстежити. Але це можуть бути вибори чи якісь гучні події економічного світу.
Незважаючи на свою волатильність, пара може бути схильна до флету, через що найкраще для USDCHFпідходять трендові стратегії із невеликими цілями. Багато трейдерів розглядають цей інструмент як хеджування фінансових ризиків.
Звернемо увагу, що торгувати USDCHF, як і десятками інших валютних інструментів, ви можете з кредитним плечем 1:1000 – торгова платформа МТ4 компанії NPBFX.
USD/RUB
Пара, яка вважається екзотичною серед валютних інструментів ринку Форекс. Російський рубль – 18 місце по грошовому обороту у світі, долар США – перше. Валютна пара торгується на фінансових ринках з 1992 року, хоч і не відрізняється надпопулярністю, але може принести непоганий прибуток за грамотно обраної стратегії. Безумовно, і про низький інтерес говорити не можна – на світових майданчиках торгівля карбованцем сягає обсягу 40 мільярдів доларів, тоді як на ринку країни – 20 мільярдів. Це підтверджує ліквідність пари і викликає нехай не такий уже сильний, але справді стійкий інтерес.
Останнім часом через напружений стан економічної та геополітичної сфери пара демонструвала вражаючі результати волатильності. Найбільш «рибним» днем є вівторок за статистикою, а найнижча волатильність – у суботу.
На що звернути увагу при торгівлі цією парою крім традиційних факторів, що впливають? На ринок нафти. Нафта та ціни на неї продовжують грати одну з ключових ролей у російській економіці, іноді рубль називають «сировинним» активом. При торгівлі варто також пам’ятати про те, що ринок дуже спекулятивний – при виході будь-яких сильних новин рух може піти в будь-яку сторону.
Одна з найпопулярніших стратегій для торгівлі російським рублем на форекс – стратегія carrytrade, заснована на одержанні прибутку за рахунок різниці відсоткових ставок у країнах, чиї валюти становлять пару. Оскільки різниця між ставкою ФРС (5%) і ЦБ РФ (7%) відчутна – дана стратегія активно використовується трейдерами.
Лайфхак: рух наприкінці п’ятничного дня часто показує, який може скластися тренд у перші кілька годин понеділка наступного тижня.
GBP/JPY
Особливо волатильна пара під час Азіатської торгової сесії – тобто. з 4 до 12 години ранку за московським часом. Середня волатильність – 112 пунктів, при цьому в періоди підвищеної активності на ринках рух інструменту може досягати 250 пунктів.
Цікаво те, що через тісні зв’язки з Японією, на пару можуть впливати новини країн, чиї валюти не залучені до неї «безпосередньо». Наприклад, США та Канада, країни ЄС. Саме тому загалом пара активна практично на кожній сесії: на європейській сесії до стрибків можуть привести новини з ЄС, на азіатській – із самої Японії, під час американської сесії цілком можлива зміна ціни на тлі новин від ФРС або зміни мит на імпорт товарів з Японії в Канаду та США.
У зв’язку з такою різноплановою залежністю курсу та високою волатильністю торгівля GBP/JPY вимагає від трейдера успішних професійних навичок. Якщо ви не маєте великого досвіду, рекомендуємо підібрати одну з перевірених стратегій на Аналітичному порталі NPBFX – всього більше 60 ТЗ з описом та інструкцією із застосування чекають на вас в Особистому кабінеті після реєстрації на сайті брокера.
Ще один важливий момент, про який не варто забувати під час торгівлі «крос-королевою» – інтервенція Банку Японії. Справа в тому, що уряд Японії вдається до штучного заниження курсу єни для підвищення конкурентоспроможності національних товарів на світовому ринку. Плюс, через особливості клімату, ієна може страждати від «кліматичних» факторів впливу на валюту, наприклад, стихійних лих.
USD/MXN
Замикає наш топ-5 волатильної пари «екзотика» USD/MXN. Пара має високий рівень волатильності (може досягати більше 3500 пунктів на добу!). Це робить її однією з найстресовіших пар для трейдингу, привертаючи до неї увагу трейдерів зі сталевими нервами. Мексиканське песо – єдина валюта Латинської Америки, що входить до числа найбільш активно торгованих валют світу (8 місце).
Пара USDMXN– ще один приклад того інструменту, що ідеально підходить для стратегії carry–trade. На момент написання статті ставка ЦБ Мексики складала 11%, тоді як ставка ФРС – 5%. Крім того, волатильність інструменту приваблива для скальперів, оскільки дозволяє отримувати такий прибуток, що перевищує доходи за основними валютами ринку. Якщо ви надихнулися і хочете спробувати торгувати цим інструментом, але не впевнені, що зможете прийняти правильне рішення купувати або продавати – орієнтуйтесь на точні сигнали. Торгові сигнали поновлюються з періодичністю 1 хвилина. На власний розсуд ви можете вибрати будь-який з 10 доступних таймфреймів. Де знайти торговельні сигнали? На Аналітичному порталі NPBFX: якісно, професійно – безкоштовний доступ із ЛК у режимі 24/7.
Додаток про USDMXNДля довідки: на курс пари впливають різні фактори з обох країн, але варто уточнити, що Мексика та США також є країнами сусідами, їх економічний та культурний вплив один на одного дійсно величезний. Крім того, на економіку Мексики впливає ситуація на ринку нафти та корисних копалин. Тому перед відкриттям позиції завжди потрібно перевіряти графік нафти, дорогоцінних металів, а також фондових індексів та акцій американських компаній.
Найволатильніший день пари – середа.
Кращий брокер для торгівлі волатильними парами NPBFX
Старт діяльності компанії NPBFXбуло дано 1996 року, тоді обслуговування велося від імені Нафтопромбанку (з ліцензією ЦБ РФ). У 2016 році пройшов великий ребрендинг, внаслідок якого FX-підрозділ банку було передано до
NPBFXкуди і перевелися всі клієнти У тому ж році брокер став членом TheFinancialCommission– міжнародної незалежної організації, яка займається врегулюванням спірних моментів між брокером та клієнтом. Тут же створено спеціальний компенсаційний фонд, який виступає страховкою до 20 000 євро на кожного клієнта.
Крім того, брокер ретельно стежить за умовами, що надаються для трейдингу:
Відкривайте рахунок прямо зараз та заробляйте на будь-яких рухах ринку з комфортом. Реєстрація доступна на офіційному сайті NPBFX лише за кілька кроків.
Олександр Дворський, Take-profit.org