Група японських і австралійських вчених зняла на відео найглибшу рибу, яку коли-небудь спостерігала людина. На глибині понад 8300 метрів були знайдені риби, що належать до невідомого виду сімейства бентосних. За словами дослідників, жодна риба не може вижити ще глибше.
Відкриття, про яке повідомили ЗМІ в неділю, було зроблено в западині Ізу-Огасавара в західній частині Тихого океану, поблизу Японії. Група вчених з Університету Західної Австралії та Токійського університету морських наук у 2022 році провела там спостереження за допомогою спеціальних камер із дистанційним керуванням.
Найглибше плаваюча риба
За словами голови експедиції дослідників проф. Алану Джеймісону під час двомісячної експедиції вдалося зафіксувати рибу, що плаває на глибині 8336 метрів під поверхнею – найбільшу рибу, яку коли-небудь спостерігали. Вони належали до сімейства донних риб (Liparidae), але, за словами вчених, це був досі невідомий вид.
Крім того, дві риби були помічені та спіймані на трохи меншій глибині 8022 метри. Вони належали до іншого роду донних риб Pseudoliparis belyaevi. Риб сімейства бентосних англійською називають snail fish через желеподібну будову тіла. Така структура дозволяє їм витримувати величезний тиск, який панує на великих глибинах. На глибині 8 кілометрів тиск у 800 разів вищий, ніж на поверхні Землі.
Риби роду Pseudoliparis belyaeviReuters
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Масова загибель риби в Австралії. Загиблих тварин вивозять. «Тнилий» запах і «дуже вимоглива» експлуатація
Риба на дні океану
За словами вчених, глибина, на якій спостерігали за цими рибами, дуже близька до максимальної, на якій може вижити будь-яка риба. Попередня рекордна глибина, на якій була помічена риба, становила 8178 метрів нижче рівня моря. Це відкриття було зроблено в Маріанській западині. За словами проф. Відкриття Джеймісона на ще більших глибинах у жолобі Ізу-Огасавара пояснюється дещо вищими температурами там.
Донних риб налічується понад 300 видів, більшість з яких водиться в морських водах в лиманах, в т.ч. на Балтиці. Деякі з них пристосувалися до життя в холодних водах Арктики й Антарктики, а також в умовах надзвичайного тиску, який панує в найглибших океанських жолобах.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Цю доісторичну рибу їли наші предки
Основне джерело фото: Reuters