Всередині уламків Титаніка знаходиться намисто з бірюзи і золота з зубом акули, яка вимерла кілька мільйонів років тому – таке відкриття зробили вчені, які проаналізували сотні тисяч фотографій, зроблених під час останнього сканування уламків. Тепер вони хочуть за допомогою штучного інтелекту визначити, кому належали коштовності.
Відкриття було зроблено під час нещодавнього сканування уламків одного з найвідоміших кораблів у світі, за допомогою якого вчені створили повнорозмірну цифрову модель Титаніка, який лежить на дні Атлантичного океану з квітня 1912 року. Дослідники провели понад 700 000 тестів. фотографії уламків, щоб створити модель для «одного з найбільших проектів підводного сканування в історії».
Деякі з фотографій зафіксували об’єкт, який уникав попередніх експедицій на Титанік: бірюзово-золоте намисто з зубом мегалодону, найбільшої акули, яка коли-небудь існувала у світі. Magellan, компанія, підводні човни якої зробили фотографії уламків, не зможе відновити коштовності, повідомляє Independent у п’ятницю. Це результат британсько-американської угоди про заборону вилучення об’єктів з місця катастрофи, в результаті якої загинули понад 1,5 тисячі людей. Люди.
Магеллан сподівається ідентифікувати власника намиста. Щоб досягти успіху, компанія має намір використовувати штучний інтелект: штучний інтелект проаналізує доступну документацію та фотографії людей, які сідають на борт судна, щоб створити каталог того, у що були одягнені пасажири. «Якщо аналітики зможуть визначити, хто з пасажирів носив намисто, вони зможуть почати пошуки живих родичів його власників», — зазначає Independent. Генеральний директор компанії Річард Паркінсон назвав останнє відкриття «вражаючим, красивим і захоплюючим». Як він додав, це “вражає”, враховуючи, наскільки велика поверхня уламків “Титаніка”, який під час затоплення розпався на дві частини.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Для першого класу — трюфель і шафран, для третього — сухарики. Після обіду вони натрапили на айсберг
Затонулий Титанік і дослідження, які “пошкоджують структуру”
«Титанік» затонув 15 квітня 1912 року під час свого першого рейсу з Британії до США. Його знову відкрили лише в 1985 році. З тих пір на затонулий корабель вирушили десятки експедицій, учасники яких брали фрагменти корабля або предмети побуту, а потім продавали їх. Це сталося незважаючи на попередження експертів, які стверджували, що дослідження затонулого корабля, особливо посадка на нього малих підводних човнів, пошкоджує його структуру.
На початку 2020 року британський уряд оголосив про угоду з США щодо охорони Титаніка. Завдяки документу влада обох країн має право надати або відмовити в дозволі на вхід на уламки корабля – це для того, щоб запобігти винесенню звідти будь-яких предметів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рекордна ціна для колекції прикрас. Аукціон обурив єврейські кола
The Independent, tvn24.pl
Основне джерело фото: Reuters/Atlantic/Magellan