Тепла зима, з якою ми маємо справу останнім часом, спричинила справжній потік «одних із найнебезпечніших тварин у світі» у великих містах. Кліщі, адже мова йде саме про них, становлять загрозу не тільки для людини, а й для тварин.
Досить короткої прогулянки по траві, щоб собака прийшла додому з кліщами на животі, – скаржаться люди, які проводять час з чотирилапими в приміських лісах. Їхні спостереження підтверджують і ветеринари: чергова тепла зима призвела до небаченого розмноження смертоносних павукоподібних.
– Протягом цьогорічної весни маємо справу з виключно масовим нападом кліщів, павукоподібних із підкласу кліщів. Основною причиною описаної ситуації є винятково м’які зими, які спостерігаються протягом кількох років. Проблема стосується не лише полів і луків чи неурбанізованих територій, а й парків, скверів та скверів. Там, де є трава, ви можете знайти кліщів, – сказала Йоанна Колодзейська-Лесіш, доктор ветеринарних наук. І попередила, що кліщі, які цього року нападають із зими, є рознощиками дуже небезпечних інфекційних захворювань як для людей, так і для тварин, які можуть бути навіть небезпечними для життя. У клінічній практиці ми найчастіше розпізнаємо у собак бабезіоз, анаплазмоз, ерліхіоз і хворобу Лайма.
– Боротьба за життя нашого Метека тривала кілька тижнів, коштувала кілька тисяч злотих і, мабуть, було лише дивом, що вона закінчилася успішно, – сказала власниця рудої дворняжки, яку вона зустріла на прогулянці у Ваверському лісі. Пес «підхопив» бабезіоз, що може закінчитися трагічно, особливо для таких, як він, старших і досвідчених у притулку чотирилапих. Зрештою, життя Мітека врятувало лише переливання крові. – Тепер щоразу, коли виходжу на вулицю, «чистю» собаку липким роликом. Також носить спеціалізований нашийник проти кліщів, – розповів господар.
Інформація про кліщівНаціональні ліси
Охорона цілий рік
Колодзейська-Лесіш зауважила, що простим способом, який допомагає в боротьбі з кліщами, є також вичісування улюбленця густим гребінцем після прогулянки. Лікар шкодує, що, на жаль, немає засобу, який би гарантував 100% захист, і кліщі стають дедалі стійкішими до речовин, що містяться в препаратах. – Ми спостерігаємо це явище на місцевому рівні, тому завжди варто запитати свого ветеринара, щоб він порадив найефективніше рішення для вашого вихованця. У виняткових ситуаціях ми навіть вирішуємо використовувати два різні методи одночасно», – пояснила вона.
Ветеринар наголосила, що чотирилапих ми повинні берегти цілий рік. – Перші випадки кліщових захворювань у моїх пацієнтів ми діагностували ще в січні та лютому, – пояснила вона. Вона додала, що лікування хвороб, викликаних кліщами, звичайно дорожче і складніше, ніж профілактика.
– На жаль, незважаючи на придбаний захист, до моєї Амби прилипають кліщі. Я намагаюся їх швидко видалити, щоб мінімізувати ризик зараження. Через бабезію свати втратили свого улюбленого пса, – розповів пан Роман, прогулюючись парком Скаришевського у Варшаві.
У практиці лікаря Колодзейської-Лесіш рекордсменом став собака, який приніс з прогулянки сотню кліщів. Навіть експерти витратили більше години, щоб їх видалити. Варто пам’ятати, що кліща можна занести додому також на взутті чи одязі. Департамент охорони здоров’я також закликає людей бути пильними.
“Кліщі вважаються одними з найнебезпечніших тварин у світі”, – нагадується в спеціальному попередженні.
Основне джерело фото: Shutterstock