Індивідуальні походи в національні парки Непалу будуть заборонені з 1 квітня. Влада країни пояснює це міркуваннями безпеки і наголошує, що пошук зниклих туристів, які вирушили в самостійну подорож, дуже складний і дорогий.
Минулого тижня Рада з туризму Непалу оголосила, що з 1 квітня в усіх національних парках Непалу буде заборонено здійснювати походи поодинці. За словами режисера Мані Р. Ламікхейна, якого цитує “New York Times”, рішення пов’язане з багатьма подіями, під час яких туристи, що блукали поодинці, губилися на стежці і часто гинули на ній. За його словами, ці аварії сприяли неправильному уявленню деяких мандрівників про те, що Непал є небезпечною країною.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перший звіт після катастрофи в Непалі. ЗМІ: пілоти випадково смикнули важелі, які вимикали двигуни
Заборона самотніх поневірянь
Рішення стосується туристів з усього світу, незалежно від досвіду гірських експедицій. Це означає, що неможливо буде йти поодинці, напр. популярна туристична стежка навколо Аннапурни. За межами національних парків будуть дозволені індивідуальні походи.
Будь-хто, хто хоче пройти непальською стежкою, повинен буде зробити це в групі або найняти гіда з державною ліцензією. «Якщо ви йдете самі, у надзвичайній ситуації вам ніхто не допоможе», — сказав Ламікхейн CNN. Він також зазначив, що витрати на місії з пошуку зниклих безвісти дуже високі, а можливості обмежені. – Коли туристи зникають безвісти або виявляються мертвими, навіть уряд (непальський – ред.) не може відстежити їх, коли вони обрали далекі маршрути, – зазначив він.
Ламікхейн сподівається, що це рішення — крім зменшення кількості зниклих безвісти або загиблих — допоможе створити додаткові робочі місця для гідів та інших людей, які працюють у туристичній індустрії.
Минулого року в Непалі було близько 22 тисяч туристів-одинаків.Shutterstock
Похід в Непал
Індустрія трекінгу в Непалі дуже розвинена і приносить значні доходи. У 2019 році понад 400 тис осіб відвідали непальські національні парки, з них близько 46 тис зміг подорожувати сам. Після пандемії кількість туристів трохи зменшилася, хоча індустрія поступово відновлюється. За словами Ламічхане, минулого року в Непалі було близько 22 000 самотніх мандрівників.
У 2017 році в Непалі вже заборонили сольний альпінізм, в тому числі на Еверест, найвищу вершину світу. Загалом 8 із 10 найвищих гір принаймні частково розташовані в цій країні. Щороку трапляються смертельні аварії.
Основне джерело фото: Shutterstock