Газети були основним джерелом інформації, і цю інформацію потрібно було доносити якомога детальніше. Люди цього очікували, – сказав журналіст tvn24.pl Маріуш Новік в ефірі TVN24. Автор подкасту «У старих новинах» повернувся до прес-релізів понад сто років тому, в яких, як він зізнався, про смерть Папи Бенедикта XV повідомлялося «досить натуралістично».
Папа-емерит Бенедикт XVI помер у суботу, 31 грудня минулого року. У той самий час майже 101 рік тому, 22 січня 1922 року, помер його попередній тезка, Папа Бенедикт XV.
«У старих новинах». Слухайте на TVN24 GO >>>
Журналіст tvn24.pl і TVN24 GO Маріуш Новік у своєму подкасті «У старих новинах» повернувся до прес-релізів понад столітньої давності, в яких повідомлялося про смерть глави Католицької Церкви. – Ці газети підійшли до смерті папи зовсім по-іншому, ніж ми зараз. Коли Бенедикт XV помирав, газети звертали увагу на зовсім інші деталі, – сказав Новик у неділю в «Wstasz i weekend».
«Люблінська земля» про смерть Бенедикта XV
Передвоєнна преса про смерть Бенедикта XV
– Усі ці газети представили смерть папи досить натуралістично. Папа Бенедикт XV помирав у центрі уваги, як ми сьогодні б сказали. Агентства повідомляли, що саме відбувається з папою. Писали, що у папи задуха, папі погано. Точно було написано, хто був у папи, що казав папа. Люди дуже спрагли такої інформації, – пояснив автор подкасту.
Він оцінив, що «сьогодні смерть є більш інтимною, особливо смерть таких великих людей, як папи». – Ми не отримуємо надто багато деталей, а тут ми знали, наприклад, що Папа Бенедикт XV відмовився приймати кисень. Він кашляв, почувався погано, у нього була важка пневмонія після перенесеного грипу. Саме ця пневмонія стала причиною смерті Папи. І про це також детально писали газети – він повідомив зміст газет 101-річної давності.
У нас не було телебачення, у нас практично не було радіо. Газети були основним джерелом інформації, і цю інформацію потрібно було доносити якомога детальніше. Люди їх очікували. Важливі були ці деталі, важлива передісторія того, що відбувалося навколо тієї чи іншої події. Таким деталям було приділено багато уваги, тому що вони створювали картину ситуації, про яку потім говорили на вулицях, – додав Новик.