Президент України Володимир Зеленський попросив уряд розглянути пропозицію, викладену в петиції щодо легалізації одностатевих шлюбів. Наразі його підписали понад 28 тисяч осіб. Водночас Зеленський стверджував, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки і що основний закон не може бути змінений під час воєнного стану.
Агентство Reuters нагадало, що Київ посилив підтримку прав ЛГБТ у 2014 році з приходом до влади прозахідних лідерів. Рік потому український парламент підтримав закон, який забороняє дискримінацію на робочому місці за ознакою сексуальної орієнтації, але одностатеві особи не можуть офіційно вступати в союз в Україні.
Понад 28 тисяч підписів
На початку червня на сайті президента України з’явилася електронна петиція про легалізацію одностатевих шлюбів. «На даний момент кожен день може бути останнім. Нехай люди однієї статі мають можливість створити сім’ю і мати офіційний документ, який це підтверджує», – написала його ініціатор Анастасія Совенко.
На сьогодні петицію підписали понад 28 тисяч осіб. Згідно з конституцією, для його розгляду президенту необхідно не менше 25 тисяч підписів.
ЛГБТ в Україні борються за свої права. Архівне фото Володимир Захаров / Shutterstock.com
Уряд України “опрацював можливості легалізації”
«У сучасному світі рівень демократичного суспільства вимірюється, зокрема, державною політикою, яка спрямована на забезпечення рівних прав усіх громадян», — написав Володимир Зеленський. Він також нагадав, що згідно з Конституцією України, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки, і під час воєнного стану основний закон не може бути змінений.
Президент України написав, що “одночасно уряд опрацював можливості легалізації партнерства в Україні в рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини”. “Відповідно до статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина. У зв’язку з викладеним прошу Прем’єр-міністра України розглянути порушене у зверненні питання, – додав Зеленський.
Результати опитування
Згідно з опитуванням соціологічної групи Rejtyng, оприлюдненим у серпні 2021 року, 47 відсотків українських респондентів негативно оцінили ЛГБТ-спільноту.
Результати дослідження, проведеного на замовлення Українського ЛГБТ-правозахисного центру «Наш світ», свідчать, що в Україні лише 23,6% респондентів підтримують легалізацію одностатевих шлюбів. У 2016 році таких людей було ще менше – 4,8 відсотка, – нагадав портал Українська правда.
Reuters, tvn24.pl, Українська правда
Основне джерело фото: Володимир Захаров / Shutterstock.com