У п’ятницю стартує 26-й Фестиваль науки, на якому заплановано понад 670 різноманітних заходів: дебати, зустрічі, виставки та уроки для молоді. Цьогорічний фестиваль присвячений енергетиці, здоров’ю та освіті. Захід триватиме до 30 вересня.
Фестивальні зустрічі організовують наукові та освітні установи, що поширюють культуру, а також асоціації та наукові товариства. Протягом кількох років у рамках фестивалю готують свої зустрічі понад сто закладів, і щороку до групи організаторів приєднуються нові заклади.
Всього більше 670 заходів
Цьогорічний Фестиваль науки включатиме 6 основних дебатів, 9 спеціальних подій, 13 зустрічей протягом усього дня, 100 зустрічей клубів (з понеділка по п’ятницю), 29 «Наукових вечорів», 132 зустрічі вихідного дня та 26 додаткових подій, у тому числі 13 виставок. Також було проведено 22 зустрічі для дітей та 336 уроків для школярів.
Фестиваль розпочнеться у п’ятницю, 16 вересня о год 18 основна дискусія присвячена пошуку відповіді на питання «Яка енергія нам потрібна?». Учасники говоритимуть про те, чи є доступ до джерел енергії однією з найважливіших проблем нашої цивілізації? Чи варто робити ставку на поєднання фотовольтаїки, енергії вітру та атомної енергії?
Наступні головні дебати фестивалю стануть нагодою шукати відповіді на питання: Як Covid змінив світ? Чи було Середньовіччя сучасним? Що означає сучасна освіта?
Вхід на заходи відкритий для всіх бажаючих. Для деяких зустрічей необхідна реєстрація – відповідним чином позначена в програмі. Повний календар подій доступний на сайті Фестивалю науки
Перший фестиваль відбувся 25 років тому
«Під час фестивальних зустрічей презентуються досягнення науки та виклики, з якими вона стикається. Ми показуємо роль науки в сучасному світі, корисність і красу наукових досліджень і знахідок, їх практичні наслідки для економічного розвитку та соціальних змін. Особливу увагу приділяємо досягненням польських науковців», – повідомляють організатори заходу.
Фестиваль науки у Варшаві є найстарішим науковим фестивалем у Польщі. У 1996 році фізик і молекулярний біолог проф. Девід Шугар відвідав Единбурзький фестиваль науки. Йому настільки сподобалася ідея фестивалю, що він запропонував організувати подібний захід у Польщі. Йому вдалося переконати так багато людей у цій ідеї, що вже в 1997 році йому вдалося організувати перший Фестиваль науки у Варшаві.
Приклад варшавського фестивалю наслідували й інші міста. Зараз по всій Польщі регулярно проводяться з десяток наукових фестивалів.
Читайте також: Babyclon – робот, що імітує новонароджену дитину, відправився в науковий центр Коперник. Перевірили, як працює ефект «долини дивацтва».

Реакція на новонародженого робота з Наукового центру КоперникНауковий центр Коперника
Основне джерело фото: Shutterstock