Повертається тема перевезення велосипедів громадським транспортом. У зверненні до президента Варшави один із радників зазначає, що водій не має права вимагати від велосипедиста залишити транспортний засіб, якщо він перевозить велосипед згідно з правилами. Представник столичної мерії відповів, що перевезення велосипедів дозволено у встановлених місцях. Однак, якщо кількість місць обмежена, дитячі та інвалідні коляски мають пріоритет перед велосипедистом.
Столичний радник Марек Шольц (зліва) зацікавився питанням велосипедного транспорту. У зверненні до президента Варшави Рафала Тшасковського він розмістив фрагмент плаката, який поширювався в депо та експедиціях Міського автобусного заводу. На ньому є інформація для водіїв автобусів щодо перевезення велосипедів. “Вам вирішувати, заважає чи не заважає велосипед проїзду, є загрозою чи ні. Тому що ви бачите, що відбувається, і ви відповідаєте за безпеку ВСІХ пасажирів. Ваше рішення є беззаперечним і остаточним, дійсним, якщо воно було підкріплені відповідними аргументами», – можна прочитати на плакаті.
Перевезення велосипедів у громадському транспорті дозволено
За словами радника, ця інформація вводить водіїв в оману. «Я припускаю, що (водій-редактор) може відмовитися від перевезення велосипедів на власний розсуд, навіть якщо велосипед перевозиться правильно», – вказує радник Шольц і посилається на параграф 12 розд. 2 Правила місцевого громадського транспорту. У правилах зазначено, що велосипеди можна перевозити на спеціально відведеній підставці або в місці, призначеному для дитячих та інвалідних колясок. Шольц також попросив оновити плакати та «чітко підкреслити, що якщо велосипед правильно транспортується відповідно до норм закону та порядку, водій не має права вимагати залишити транспортний засіб».
На запит радника відповів Влодзімєж Карпінський, секретар міста, якому підпорядковується Управління громадського транспорту. “Управління громадського транспорту розробило у формі листівки та надало всім операторам громадського транспорту Варшави (WTP) вказівки щодо правил перевезення велосипедів, дитячих візків та скутерів. Матеріал у синтетичній формі описує вищезазначені правила та містить витяг із чинних правил місцевого громадського транспорту, корисних для працівників компаній, що надають послуги громадського транспорту», - зазначив Карпінський.
Міський секретар підкреслив, що ЗТМ звернув увагу операторів на те, що пасажир може перевозити велосипед у транспортних засобах ДВП згідно з діючими правилами. «В той же час він рекомендував операторам підсилити вищезазначені теми під час навчання працівників і роздавати водіям листівки для закріплення знань і правильної поведінки, зокрема у сфері велосипедного транспорту», - додав Карпінський.
Пріоритет мають коляски
До відповіді на запит було додано листівку, підготовлену ZTM, з правилами перевезення велосипедів, самокатів, дитячих та інвалідних колясок. «Відповідно до чинного законодавства: пасажири мають право перевозити велосипеди в транспортних засобах WTP, пасажири несуть відповідальність за безпечне перевезення велосипедів. Правила не вимагають дозволу транспортних засобів громадського транспорту в Польщі для перевезення велосипедів» – ми прочитайте в листівці. ZTM наголошує, що «інвалідний візок і дитячий візок завжди мають пріоритет над велосипедом».
“Якщо в транспортному засобі їде пасажир з велосипедом, а на зупинці сідає людина в інвалідному візку або з коляскою, то велосипедист ОБОВ’ЯЗКОВО має дати дорогу. Якщо немає іншого вільного місця, де можна перевезти велосипед. , то пасажир, який перевозить велосипед, повинен залишити транспортний засіб», – пояснюють у ZTM.
Читайте також: «Зміни не позбавили переваги велосипедистів». У міністерстві пояснюють:

Важлива зміна для велосипедистівTVN24
Основне джерело фото: ZTM