Мери варшавських районів, за одним винятком, заробляють більше, ніж їхній начальник – президент столиці Рафал Тшасковський. Є, однак, суттєві відмінності в їхніх зарплатах – вони коливаються від 225 до 112 тисяч злотих. Найвищу зарплату отримує мер Таргувека Малгожата Квятковська.
Рафал Тшасковський, який керує столицею, заробив понад 160 000 злотих у 2021 році. Це менше, ніж у 2020 році, і менше, ніж чотири депутати отримали за свою роботу. Як повідомлялося раніше на tvnwarszawa.pl, одна з віце-президентів зібрала вдвічі більше, ніж її начальник.
У Бюлетені громадської інформації також є майнові декларації мерів 18 варшавських районів. Виявляється, що підпорядковані Тшасковського мери також заробляють набагато більше, ніж він. Рекордну зарплату, понад 225 тис. злотих, зібрала у 2021 році мер Таргувека Малгожата Квятковська. Найменшу заробітну платню за свою роботу отримує мер Охоти Дорота Стегієнка – лише понад 112 тисяч на рік, і вона є єдиним губернатором округу, який заробляє менше, ніж мер Варшави.
ПЕРЕГЛЯНУТИ TVN24 В ІНТЕРНЕТІ НА TVN24 GO
Мер Таргувки Малгожата КвятковськаUD Targówek
Скільки заробляють мери Варшави?
Щорічно заробляють понад 200 тисяч злотих: мер міста Бемово Уршула Кержковська – близько 209 тисяч і мер міста Бєляни Гжегож П’єтручук – близько 203 тисячі. Мер Вілянова Людвік Раковський (близько 182 тис.) і мери Середмістя – Олександр Ференс та Мокотува – Рафал Мястовський (обидх близько 178 тис.) мають менше, але більше, ніж Рафал Тшасковський. Мер міста Прага-Полудне Томаш Кухарський заробляє близько 174 тис., мер Весоли Маріан Махор — близько 173 тис. Мери Урсинова – Роберт Кемпа та Воля – Кшиштоф Стшалковський отримують за свою роботу на тисячу злотих менше (приблизно 172 тис.).
Менше 170 000, але все ж більше, ніж президент столиці, заробляють: мер Італії Ярослав Карч (близько 168 000), Жолібож Павло Міхалец (близько 163 000), мер Праги-Полноц Ілона Соя-Козла 161 000).
У самому кінці платіжної відомості стоїть мер міста Охота Дорота Стегієнка з річним заробітком близько 112 тис. злотих, що на 48 тис. злотих менше, ніж Рафал Тшасковський. Нагадаємо, Стегієнка був міським головою з жовтня минулого року. Раніше була депутатом районної ради.
Міський голова Очоти Дорота СтегієнкаУД Очота
Вони підробляють у наглядових радах
Для більшості мерів офіційна зарплата не є єдиним джерелом доходу. Рекордсменом за додатковими доходами є міський голова Вілянова Людвік Раковський. Він також входить до наглядових рад Veolia Energa Warszawa та Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, за що отримує понад 98 000 злотих щорічно. Це, плюс винагорода за роботу на посаді радника Мазовецького воєводства (понад 32 тис.), означає, що його загальний дохід у 2021 році становив понад 312 тис. злотих.
Трохи менше отримала від додаткових джерел Уршула Кержковська, мер міста Бемово, яка входить до наглядової ради Miejskie Zakłady Autobusowe. На цей рахунок вона отримала понад 55 тисяч злотих. Разом із дієтою радника – майже 32 тис., за 2021 рік вона досягла майже 298 тис. злотих.
Мер Вілянова Людвік РаковськийВілянівський район / Facebook
Третє місце посів мер міста Бєляни Гжегож П’єтручук, який є членом наглядової ради Szybka Kolej Miejska. Минулого року він отримав понад 52 тис. злотих. Крім того, є 14 000 злотих за оренду та 12 100 злотих за авторські права і, як він написав у заяві, «діяльність, що виконується особисто». Загалом мер Біляни у 2021 році отримав дохід у майже 294 тисячі злотих.
Заробіток Рафала Тшасковського: місто, університет, zaiksy
Основним джерелом доходу президента Рафала Тшасковського є робота в ратуші (понад 160 тис. злотих) і лекції в Collegium Civitas (понад 34 тис. злотих), винагорода за авторські права від ZAiKS (18 тис.) і STOART (понад 8 тис.) та від Польське радіо (216 злотих).
Мер Варшави не веде жодної діяльності, не засідає в жодних компаніях, кооперативах чи фондах.
Рафал ТшасковськийTVN24
Основне джерело фото: UM