Тоні Хаджелл – хлопчик віком до восьми років, чия травматична історія відома більшості жителів Великобританії. У 2014 році, через 41 день після народження, його катували батько і мати. Ентоні Сміт і Джоді Сімпсон так побили свого сина, що його госпіталізували з численними переломами, травмою голови, сепсисом, органною недостатністю та синдромом токсичного шоку.
Хлопець був у такому стані 10 днів, вони будуть близькі до смерті. На щастя, в останню хвилину його доставили в одну з лондонських лікарень, де медикам вдалося врятувати йому життя. На жаль, травми малюка були настільки важкими, що йому довелося ампутувати ніжки.
ДИВІТЬСЯ: Велика Британія. 80-річний поранений в інвалідному візку. Зловмисника досі розшукують
Біологічні батьки Тоні були позбавлені правління в 2018 році. Сміт і Сімпсон були засуджені до десяти років в’язниці за жорстоке поводження з дітьми. Це покарання було найвищим із можливих на той час.
Батькам хлопця дозволили вийти з колонії. Міністр заблокував рішення
Нещодавно британські ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що біологічні батьки хлопчика мають вийти на свободу в середині терміну. Звільнення мало відбутися у вересні цього року. Однак у справу втрутився віце-прем’єр-міністр і міністр юстиції Домінік Рааб. Політик запобіг автоматичному звільненню Сміта і Сімпсона, передавши їхні справи в комісію з умовно-дострокового звільнення.
Згідно з британським законодавством, таке направлення має пріоритет перед умовним звільненням ув’язненого за особливих обставин.
– Найперший обов’язок уряду – захищати найслабших, і ніхто не є більш вразливим, ніж дитина. Я зроблю все, що в моїх силах, щоб більше дітей не пройшли через пекло, яке випало на Тоні. Тож я зупинив звільнення Ентоні Сміта та передав його справу до комісії з умовно-дострокового звільнення, щоб ретельно перевірити будь-які ризики, які він може становити», — сказав Домінік Рааб, якого цитує Sky News.
Сам Тоні не приховував радості від рішення міністра.
– Я щасливий і пишаюся. У дикій природі є місце для хороших людей, а у в’язниці – для злих, сказав хлопець.
Набув чинності закон Тоні
У червні цього року у Великій Британії набув чинності так званий «закон Тоні». Зміни, що набули чинності, є наслідком багаторічної кампанії прийомної родини хлопчика.
– Закон Тоні – це, по суті, жорсткіші вироки за жорстоке поводження з дітьми. За шкоду, яку біологічні батьки заподіяли синові, їх засудили на 10 років. Якби хлопець не вижив, вони б сиділи 14. Ми боролися за більш суворі покарання, – розповіла прийомна мати Тоні Пола Хаджелл.
ДИВІТЬСЯ: Велика Британія: 18-річного хлопця розшукувала поліція. Він сховався у ведмедика
Згідно з новим законодавством, максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 14 років було призначено за аналогічні шкоди Тоні. Якщо дитина померла внаслідок насильства, винних чекає довічне ув’язнення.