Згідно з традицією, що сягає 12 століття, британський монарх є співвласником усіх немаркованих лебедів, що плавають у відкритих водах Великої Британії. Після смерті Єлизавети II його успадкував король Карл III.
З 12 століття всі лебеді-шипуни без знаків, які вільно живуть у відкритих водах Великої Британії, вважаються власністю монарха, спільною з двома британськими компаніями Vintners і Dyers. Ці компанії через три століття стали співвласниками лебедів.
На веб-сайті королівської сім’ї повідомляється, що хоча монарх може вимагати будь-якого немаркованого лебедя-шипуна, який плаває у відкритих водах, Єлизавета II використовувала його лише на певних ділянках річки Темзи та її приток.
Близько 800 років тому лебеді були під загрозою зникнення через браконьєрство і вважалися делікатесом. Девід Барбер, який доглядав за лебедями, сказав, що «вони були надзвичайно важливим джерелом їжі». Він додав, що «їх подавали на бенкетах для справді заможних». Як додав він, «звичайно, сьогодні цих птахів уже не їдять», і тепер діяльність навколо них спрямована на збереження природи та освіту.
Традиційний підрахунок лебедів у Темзі
Протягом сотень років традиційна популяція лебедів у Темзі підраховувалась щороку. Птахів зважують і перевіряють стан здоров’я. Подія, яка спочатку мала переважно символічний характер, у наступні роки стала важливим елементом охорони природи та освіти.
Британські ЗМІ повідомляють, що вперше Єлизавета II взяла участь у подібному заході в 2009 році.
У 2014 році доглядач лебедів був нагороджений королівським Вікторіанським орденом від Єлизавети II за свою роботу. — Я багато разів зустрічався з королевою. Вона була дуже, дуже сердечною людиною, надзвичайно цікавилася дикою природою, – сказав він.
Читайте також: Коргі Єлизавета II. Що буде з собаками королеви після її смерті?
Reuters, royal.uk, metro.co.uk
Основне джерело фото: Reuters