Метою цього рішення є не заробіток, а захист Венеції, каже міський радник, який бореться за те, щоб Венеція орієнтувалася не на кількість, а на якість туристів. Його елементом є план запровадження додаткової плати для туристів, які приїжджають у відоме місто лише на один день і сплять за його межами.
Від 30 000 до 40 000 – приблизно така кількість туристів щодня приїжджає до Венеції на одноденну подорож, без ночівлі на місці. Ціни на житло в самому місті дорогі, можна витратити значно дешевше, наприклад, у сусідньому Местре, з якого на поїзді до Венеціанського вокзалу їде менше 20 хвилин.
Туристи, які приїжджають на один день, часто навіть не замовляють обід у Венеції. Вони їдять після повернення в готель, а в історичному старому місті задовольняються попередньо приготованими бутербродами, або купують морозиво та каву.
Влада Венеції хоче протистояти таким одноденним поїздкам, для яких натовпи туристів стають проблемою. Венеціанські магазини та ресторани і так не скаржаться на брак клієнтів, а нескінченний потік людей на вузьких вуличках шкодить пам’ятникам і сприяє сміття міста.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В’їзд до Венеції можливий лише після попереднього бронювання проживання
Вартість проживання у Венеції на один день
Тому влада Венеції вирішила стягувати плату з людей, які приїжджають до міста лише на один день. Його сума варіюється від 3 до 10 євро – залежно від того, наскільки багатолюдно місто в певний день.
Міська рада ще уточнює деталі, але відомо, що платна зона охоплюватиме обидві центральні частини старого міста з мостом Ріальто, вул. Марка або Палац Дожів, включаючи сусідні острови Мурано, Бурано та Лідо.
Венеція – гондоли, які перевозять туристів на сусідні островиPAP / EPA / Андреа Мерола
– Мета цього рішення – не заробити гроші, а захистити Венецію, – сказала Сімона Вентуріні, міська рада, яка стояла за ідеєю введення додаткових зборів, яку цитує в середу Bloomberg. – Місто зі своїми недоліками не пристосоване до «фаст-фуд-туризму», – каже він.
Проект був запланований ще у 2019 році, але роботу над ним на той момент зупинила пандемія. У свою чергу, у квітні 2022 року радники в інтерв’ю «La Repubblica» оголосили, що збори, спочатку лише в окремі дні, збиратимуться з червня. Зрештою, набуття чинності проекту перенесли на січень 2023 року.
Тим, хто залишився на ніч у Венеції, не доведеться турбуватися про додаткові збори. Туристичний збір входить у вартість їх проживання.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великим круїзним лайнерам заборонено заходити в центр Венеції
Венеціанський бізнес проти зборів
Багато венеціанських крамарів і рестораторів не підтримують ініціативу радників. Як повідомляє “Bloomberg”, вони побоюються, що нові обмеження можуть відлякати туристів. Додають, що план міської ради також викликає моральні сумніви та суперечить комерційним корінням міста.
– Венеція – це місто, яке належить світу. Будь-хто, хто приїжджає сюди з іншої частини планети, має право побачити їх, незалежно від того, забронювали вони ночівлю чи ні, сказав Ернесто Панчин, директор профспілки, яка представляє власників місцевих барів і ресторанів. На його думку, замість того, щоб вводити додаткові збори, місто має розвантажити найбільш людні місця, рекламуючи менш популярні райони, такі як Кастелло чи Санта-Кроче.
Проте є й місцеві підприємці, які підтримують плани скорочення одноденного туризму. «Таке місто, як Венеція, не можна допустити, щоб орди туристів спустошили», – каже Діна Равера, яка очолює місцеву круїзну компанію. – Це музей під відкритим небом і щоб його зберегти, потрібно обмежити наплив людей. Інакше це було б як залишити двері до Лувру відкритими, сказала вона.
Венеція відроджується після пандемії
За даними сайту europeanvisitors.com, у рекордному 2019 році Венецію відвідало понад 5,5 мільйона туристів. У 2017 та 2018 роках також переступали межу в п’ять мільйонів відвідувачів міста. Останні два роки були крахом, викликаним пандемією, але в 2022 році відродження туризму знову помітно – лише під час Великодніх вихідних Венецію відвідало понад 120 000 туристів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Гондоли на мілині. У венеціанських каналах було видно дно