Немає згоди на спільну заяву після чотирьох тижнів дебатів і переговорів між 151 країною на форумі Об’єднані Нації у Нью-Йорку – останній удар у надії зберегти режим контролю над озброєннями та зупинити гонку озброєнь, що відроджується, пише The Guardian.
Закриття засідання було відкладено більш ніж на чотири години через відмову Росії погодити заяву про підтримку ДНЯЗ, у якій згадувалося АЕС у Запоріжжіокупований російськими військами поблизу лінії фронту на півдні України.
ДИВІТЬСЯ: Маріуполь: Росіяни влаштували табір для дітей. «Вони промивають мізки і вчаться стріляти»
Останній абзац проекту тексту від п’ятниці підкреслює «найважливішу важливість забезпечення контролю з боку компетентних органів України над ядерними об’єктами, такими як АЕС у Запоріжжі“.
Російська делегація була єдиною, хто виступила проти узгодженого тексту, але звинуватила Україну та її “захисники”, назвавши переговори «односторонньою грою». Після заяви російська делегація залишила зал ООН.
Угода укладена в 1968 році
Договір про нерозповсюдження ядерної зброї — угода, укладена в 1968 році, згідно з якою держави, що володіють ядерною зброєю, зобов’язалися роззброїтися, а держави, які не володіли ядерною зброєю, зобов’язалися не отримувати її. У той час було п’ять визнаних ядерних держав, хоча Ізраїль на той час таємно розробив власну зброю.
Це друга оглядова конференція кожні п’ять років, на якій не вдалося опублікувати спільну заяву, в якій підтверджується її прихильність цілям договору. Минуло 12 років, як не було навіть часткової згоди.