– Я сидів у колонії суворого режиму. Я мав ще кілька років ув’язнення. Але був шанс вибратися – розповів російський злочинець кореспонденту Polsat News про те, як опинився в кремлівській армії.
Виправдання і свобода в обмін на боротьбу в Україні
– Нам обіцяли виправдувальний вирок. Багато хлопців впали на це – розповів кореспонденту Polsat News Євген, російський полонений, якого завербували служити в російській армії та відправили воювати в Україну.
– З нашої в’язниці на війну забрали майже 100 чоловік. Нас завербував сам Пригожин, той, що з Путіна. Він обіцяв прекрасні речі. Але тут ти вже розумієш, що виправдання і свобода можливі, але тільки через смерть. Те, що говорять на нашому телебаченні, — це брехня. Путін говорить свої дурниці. Тут, на фронті, я дізнався зовсім іншу правду, – зізнався солдат-криміналіст в інтерв’ю журналісту Polsat News.
Це сказав російський солдат З його в’язниці в Рязанській області росіяни забрали 92 чоловіка. Вони були засуджені за найтяжчі злочини.
ДИВІТЬСЯ: Війна в Україні. «Це не кінець путінізму». Американський аналітик Polsat News
Євген, з яким спілкувався Матеуш Ляховський, був засуджений за ненавмисне вбивство і відсидів 23 роки.
— Це дивно Євген Пригожин особисто їздив по місцях позбавлення волі та підбадьорював засуджених приєднатися до російської армії – сказав Матеуш Лаховський. Пригожин є близьким соратником президента Росії Володимира Путіна, власником групи Вагнера, яка займається вербуванням найманців для війни. Раніше Polsatnews.pl повідомляв про запис, який може підтвердити ці повідомлення.
— Це справді видно Росіяни беруть усіх і такі історії з’являлися і раніше, протягом кількох місяців, – додав кореспондент.
Він також повідомив, що в лавах російської армії є «добровольці». «Ті, кого мобілізували, коли вони йшли до школи за своїми дітьми», – сказав репортер.
«На момент наступу у росіян закінчилося паливо»
Репортер Polsat News перебуває на північному сході України. Журналіст перебуває з бійцями, які серед ін. забрати покинуту російську бронетехніку.
– Ми говоримо про техніку, яка працює. Можливо, іноді пошкоджені, зламані, але можна поправити, непошкоджені, – сказав він. Він додав, що пошкодженої техніки набагато більше.
– Цю буксирувану покинуту військову техніку можна бачити постійно. Схоже, що у росіян закінчилося паливо під час наступу, вони покинули свою техніку та втекли під час наступу, сказав Лаховський.
ДИВІТЬСЯ: Війна в Україні. Машина з президентом України потрапила в аварію. Зеленського оглянув лікар
– Першими втекли ті, хто – як я чую – більш жорстоко ставився до мирного населення, тобто солдати з т.зв. Луганська народна республіка, – сказав журналіст, додавши, що войовниче значення цих сепаратистів було найнижчим, і саме вони найчастіше займалися гнобленням населення цивільний.
– Там досі немає електрики та води, і це займе деякий час, – сказав журналіст Polsat News. Відсутня енергія в Харківській області на лінії Чучуєва через Балаклію до Ізюма. – Також немає покриття мобільного зв’язку, але солдати кажуть, що воно покращується, з кожним днем стає трохи краще, – сказав Матеуш Лаховський.
– Замість прибули волонтери, надходить гуманітарна допомога – сказав журналіст.
В Ізюмі близько 10 тис жителівякі пережили піврічну окупацію в місті. Люди пройшли випробування.
Терор Кремля проти мирного населення на завойованих територіях
– Побиття, особливо чоловіків призовного віку, було тут поширеним явищем. Були часті арешти, люди розчинилися в повітрі, – сказав Лаховський.
Про це журналіст поспілкувався зі свідками наприкінці окупації росіяни повели стриману дівчину. Що з нею сталося – невідомо.
– Бути українцем на цих теренах було небезпечно, особливо якщо ти мав сім’ю на тому, неокупованому боці або хтось працював в українському силовому відомстві, наприклад був у міліції чи армії, – сказав журналіст.
ДИВІТЬСЯ: Війна в Україні. Сотні могил в Ізюмі. «Розпочато необхідні процедури»
– На початку окупації Росіяни роздягали людей на блокпостах, особливо чоловіків. Перевіряли плечі на татуювання, сліди від стрільби. Постійно траплялося, що чоловіків роздягали догола на блокпостах і таким чином принижували.
Але також перевіряли, чи вони мали зброю, чи не були в якихось партизанах, – сказав Матеуш Лаховський.
Це встановив журналіст Кілька сотень могил, про які повідомляє українська влада, були знайдені між містами Ізюм і Балаклія. – На даний момент там працюють служби, вони перевіряють, що там сталося і хто лежить у цих могилах, – сказав він. Він додав, що могили масивні та анонімні. “Ми знаємо, що вони цивільні”, – сказав він.
ВІДЕО – «Нас завербував сам Пригожин». Засуджений про те, як пройшов з тюрми на фронт в Україні
Коли треба було воювати, російське військо тікало
– Українці напали на місце, де Росіяни найменше очікували нападу – розповідає кореспондент Polsat News.
– Раніше Україна кілька місяців обстрілами та іншими діями припускала, що наступ буде на півдні. Росіяни недооцінили українціввони не очікували, що вони можуть спробувати розпочати наступ у двох різних місцях, що вони мали для цього засоби, пояснив Лаховський.
Він додав, що визнали і Захід, який допомагає Україні. У розвідці мав допомогти й опір.
ДИВІТЬСЯ: Керівник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин особисто вербує полонених на війну. Запис надійшов
– На цій території діяв досить добре організований партизанський загінтому що тут живуть проукраїнські люди, – пояснив Лаховський. Він додав, що в першому нападі велике значення мала участь спецназу.
За словами журналіста, у досягненні військових успіхів допоміг і склад російської армії. Він додав, що ці військові “може хотіли зайняти, допитати, можливо вони були готові воювати з мирним населенням і охороняти позиції, але в ситуації, коли доводилося воювати з українськими танками і чудовими бригадами, у них не було шансів».
— Кращі війська потім вони розбіглися, боячись потрапити в оточення додав кореспондент.