Уряд готує зміни щодо подачі заявок на отримання викидів. – Після переговорів у рамках Спільної комісії уряду та місцевого самоврядування ми разом розробили рішення, які мають закрити цю систему, тобто запобігти подачі заявок неавторизованими особами, – сказав Олександр Бжозька, прес-секретар Міністерства клімату та навколишнього середовища в інтерв’ю TVN24. «Dziennik Gazeta Prawna» повідомила, що, зокрема, буде запроваджено принцип «одна домашня адреса — один додаток».
З 17 серпня ц.р. розпочато подачу заявок на виплату одноразової карбонової допомоги у розмірі 3000 злотих злотий. Законом передбачено, що пільга на вугілля надається домогосподарствам, для яких основним джерелом опалення є твердопаливний котел, камін, козел, повітронагрівач, кухонна плита, плита, вугільна піч або кахельна піч на твердому паливі – на вугіллі, брикетах або гранули, що містять не менше 85% кам’яне вугілля. З моменту подання правильно заповненої заяви ґміна матиме 30 днів для виплати коштів.
– Протягом останніх кількох днів і тижнів ми отримали сигнали від різних місцевих органів влади щодо спроб шахрайства або спроби подати заявки на отримання квот на викиди вуглецю людьми, які не мають на це права, – Олександр Бжозька, прес-секретар Міністерства клімату та навколишнього середовища , сказав в інтерв’ю TVN24, що таких прикладів достатньо.
Він також навів ситуацію, коли в одній квартирі проживає кілька дорослих людей, які складають одне домогосподарство, але «несанкціоновано» подають заявку на виплату вуглецю, посилаючись на те, що це окремі домогосподарства.
– Після переговорів у рамках Спільної комісії уряду та місцевого самоврядування ми разом виробили рішення, які мають посилити цю систему, тобто унеможливити подачу заяв неуповноваженими особами та виплату коштів муніципалітетами. З іншого боку, ми вкажемо муніципалітетам ряд рішень і документів, які дозволять краще, більш детально перевірити тих, хто подаватиме заявки на виплату викидів вуглецю, – оголосив Бжозька.
Речник Міністерства культури та національної спадщини повідомив, що подробиці будуть представлені в п’ятницю. «Dziennik Gazeta Prawna» знайшла зміст запропонованої поправки, підготовленої урядом.
Карбонова добавка – зміни
За інформацією журналу, буде запроваджено принцип «одна домашня адреса — один додаток». «Це зроблено для того, щоб скоротити шахрайство з декількома надбавками на квартиру. Пропозиція передбачає, що якщо за однією адресою проживає більше однієї домогосподарства, одна викидка на вуглець для всіх домогосподарств, які проживають за цією адресою», – читаємо в статті.
Журнал зазначав, що якщо на одну адресу буде подано кілька заяв, надбавка буде надана заявнику, який подав заяву першим.
Крім того, у разі сумнівів, відповідно до запланованих змін, гміна проведе перевірку та екологічне опитування. У «ДГП» вказали, що місцева влада зможе брати до уваги «відомі органу влади факти за посадою». «Посадовець зможе переглянути подану раніше сміттєву декларацію, порівняти дані з тими, що були надані при оформленні сімейної допомоги та доплати до сімейної допомоги, допомоги на дитину (500 плюс), матеріальної допомоги чи житлової допомоги», – пояснили. Як додають, також можна буде перевірити дані, зібрані в реєстрі PESEL та реєстрі мешканців.
За інформацією журналу, також буде збільшено терміни оформлення та виплати квоти на вуглець – з 30 до 60 днів.
За даними «DGP», також відбудуться зміни в деклараціях, які подаються до Центрального емісійного реєстру будівель (ЦРЕБ). Скорочується процедура оновлення раніше поданих заяв. Згідно з інформацією журналу, зміна передбачає, що якщо основне теплоджерело введено в експлуатацію до 30 червня 2022 року, то при призначенні пільги декларація, подана до набрання чинності актом про добавки до видів палива, крім враховується вугілля.
У Центральному емісійному реєстрі будівель має з’явитися відповідна відмітка про вже надану вуглецеву вигоду.
TVN24 Biznes, Dziennik Gazeta Prawna
Основне джерело фото: Shutterstock