ВВП Китаю в першому кварталі зростав швидше, ніж очікувалося, незважаючи на наслідки березневого припинення роботи підприємств Covid у деяких районах країни, згідно з даними, опублікованими Національним бюро статистики у понеділок.
ВВП у першому кварталі зріс на 4,8%, перевершивши очікування зростання на 4,4% порівняно з минулим роком.
Інвестиції в основний капітал у першому кварталі зросли на 9,3% порівняно з минулим роком, перевищивши очікування зростання на 8,5%. Інвестиції в обробну промисловість у першому кварталі зросли на 15,6% порівняно з минулим роком, а інвестиції в інфраструктуру збільшились на 8,5% за той же період.
Промислове виробництво у березні зросло на 5%, перевищивши прогноз зростання на 4,5%.
Проте роздрібні продажі у березні впали на більш ніж очікувані 3,5% порівняно з попереднім роком. Аналітики, опитані Reutersочікували зниження на 1,6%
Починаючи з березня, країна намагається стримати найсильніший спалах Ковіда з часів початкової фази пандемії в 2020 році. Тоді блокування більш як половини території країни призвело до скорочення темпів зростання у першому кварталі на 6,8% порівняно з роком раніше.
“Ми повинні усвідомлювати, що в умовах все більш складної та невизначеної внутрішньої та міжнародної обстановки економічний розвиток стикається зі значними труднощами та проблемами”, – йдеться у заяві бюро.
Зростання безробіття
Рівень безробіття у 31 великому китайському місті зріс з 5,4% у лютому до 6% у березні, що є найвищим показником в історії, згідно з офіційними даними, починаючи з 2018 року.
“Це вказує на те, що проблема безробіття у великих містах стала більш серйозною, ніж у 2020 році, коли розпочалася пандемія Ковіда”, – сказав Чживей Чжан, головний економіст PinpointAssetManagement.
“Спалахи Ковіда змусили Шанхай і деякі інші міста перейти на закритий режим роботи тільки наприкінці березня і на початку квітня. Тому у квітні економічний спад, швидше за все, посилився”, – сказав він.
Оскільки “Ковід” триває вже третій рік, Китай знову стикається з проблемою пошуку роботи для рекордно великої кількості випускників. Очікується, що цього року кількість випускників вищих навчальних закладів зросте на 1,67 млн. осіб, а в 2021 році – до 10,76 млн. осіб.
У березні рівень безробіття серед осіб віком від 16 до 24 років залишився на рівні 16% – найвищому із серпня 2020 року.
Загалом, національний рівень безробіття у містах у березні зріс до 5,8% порівняно з 5,5% у лютому.
Це зростання “відбиває великі труднощі у виробництві та роботі підприємств та більший тиск на зайнятість”, – сказав Фу Лінхуей, прес-секретар Національного бюро статистики, на брифінгу в понеділок китайською мовою, згідно з перекладом CNBC.
Він зазначив, що з березня деяким людям стало важче знайти роботу через вплив Covid на ринку. Це суперечить історичній сезонній тенденції, коли рівень безробіття мав тенденцію до зниження у березні, після зростання у січні та лютому, оскільки працівники змінювали роботу у зв’язку зі святом Весни, сказав Фу.
Наталія Волобоєва, Take-profit.org