Нові гніздові ящики для птахів і будиночки для комах з’явилися на зелених насадженнях Технічно-стоянкової станції Варшавського метро в Кабатах. Також буде більше вуликів і більше квіткових галявин.
Майже 300 дерев росте на Технічній станції Кабати, яка є майстернею та технічним приміщенням Варшавського метрополітену. На їхніх кронах і луках мешкає багато видів птахів, напр. шпаки, стрижі, горобці, ластівки, дятли та сови.
«Щоб допомогти птахам пережити постійні зміни в природному середовищі та дозволити їм безпечно оселитися в міській екосистемі без ризику втрати виводка, на НТП «Кабати» на деревах встановлюються додаткові гніздові ящики. Вони найпростіші. і найефективніший спосіб захисту птахів.Так було з моменту створення Технічно-стоянкової станції, тобто з 1995 року.
ЧИТАЙТЕ: Бджоли гинуть. Щоб врятувати їх, вони створили карту їх щільності у світі.
Навесні було закуплено 120 ящиків трьох розмірів. Вони розміщені на деревах в районі СТП Кабати. Деякі замінюють найбільш зношені, а решту розвішують на нових, привабливих для птахів місцях.
Для бджіл і не тільки
«Це не єдині проекологічні заходи, заплановані навесні в НТП «Кабати». На місцевій пасіці будуть побудовані ще два вулики. Таким чином, цього сезону тут проживатиме сім бджолосімей», – наголошують варшавські чиновники. – «Metro Warszawskie створило 807 квадратних метрів квіткових лугів спеціально для комах-запилювачів, а цього року планує засіяти ще 300».
Як бджоли виробляють медPAP
SEE: Наскільки важлива роль бджіл? Без них у людства можуть виникнути серйозні проблеми.
Влітку там цвіте кілька десятків видів медоносних рослин, в т.ч маки, волошки, енотери, жовтець і тарілка. Квіткові луки забезпечують комах-запилювачів нектаром і пилком. Для них є будиночки з натуральних матеріалів (очерету чи бамбуку), тобто т.зв. готелі для комах.
«Особливо потрібний навесні, коли комахи відкладають яйця. Влітку такі будиночки є житлом і укриттям, а восени — місцем для перезимівлі. Також вони є чудовим захистом для комах-запилювачів від дощу, морозу та хижаків» – додав випуск.
ЧИТАЙТЕ: Сьогодні медоносні бджоли живуть вдвічі менше, ніж 50 років тому.
Основне джерело фото: Варшавський метрополітен