NASA показало коротке відео з борту космічного корабля Orion, на якому видно Землю з відстані понад 90 тисяч кілометрів. Капсула була запущена в середу вранці ракетою SLS, відкриваючи програму Artemis I, метою якої є повернення людей на Місяць.
У середу, до 8 ранку за нашим часом, почалася місія Artemis I. Джон Ф. Кеннеді, запущена ракета Space Launch System (SLS), яка несе капсулу Оріон у подорож навколо Місяця. Це перший крок у програмі, спрямованій на встановлення постійної присутності людини на Місяці.
Вид на Землю з Оріона
Після дев’ятигодинного польоту, який, як очікується, триватиме 25 днів, 11 годин і 36 хвилин, космічне агентство США опублікувало коротке відео, яке показує Землю з точки зору Оріона. На момент зйомки корабель перебував на відстані понад 90 тисяч кілометрів від нашої планети.
Манекени на борту
Це перший випадок після останньої місії «Аполлон» у 1972 році, коли вид на Землю був зроблений з транспортного космічного корабля.
Однак рейс Artemis I безпілотний, в капсулі знаходяться три манекени. Йдеться про передпольотні випробування Artemis II, які планується провести з екіпажем на борту через два роки. Тоді астронавти будуть літати навколо Місяця, але не сідати на нього. Посадка на поверхню Срібної кулі планується лише в рамках місії Artemis III у 2025 році.
Планується, що Оріон, який знаходиться в 100 км від Місяця, здійснить оберт навколо Місяця, а потім повернеться на Землю і приземлиться 11 грудня в Тихому океані. Під час місії він повинен подолати майже два мільйони кілометрів, більше, ніж будь-який інший транспортний засіб, призначений для перевезення людей, і по дорозі він також залишить 10 супутників для вивчення Срібної кулі та інших небесних тіл, розташованих поблизу нашої планети.
Земля, як видно з ОріонаReuters
Назад на Місяць Адам Земенович/PAP
Основне джерело фото: Reuters