Речник підкреслив, що «дослідження поживних речовин, які ще не є завершеними, вичерпними або завершеними, ще не вказують на єдину причину загибелі риби в Одері».
– Крім того, виявляються високі сольові навантаження та високий вміст кисню. Державна лабораторія досліджує послідовні проби води з різних днів і точок вимірювання, а також рибу. Дані передаються та оцінюються на постійній основі, додав Арнольд.
Екологічна катастрофа на річці Одер. Обмеження в Німеччині
Кореспондент Polsat News Томаш Лейман повідомляє, що обмеження на використання Одеру в Німеччині такі ж, як і в Польщі. Заходити в річку та купатися було заборонено, а біля неї рекомендували бути особливо обережними.
Східні федеральні землі тісно пов’язані з Одером – там життя триває біля річки. У Німеччині місцева влада відповідає за безпеку, тому попередження щодо контакту із забрудненою водою видаються на місцевому рівні.
На щастя, такі німецькі міста, як Франкфурт (Одер), не використовували річку як джерело питної води. Однак тамтешні інституції попередили, що катастрофічний стан річки доведеться вирішувати ще довго.
ДИВИТИСЯ: Любуське. З річки Одра виловлено 80 тонн мертвої риби. Що з ними?
Німецькі екологи: Чому всі в Польщі зосереджуються на ртуті?
ЗМІ Німеччини кажуть, що для з’ясування причин екологічної катастрофи зараз вирішальне значення має співпраця з Польщею. З іншого боку, є також критика повільних дій польської сторони.
Наприклад, “Der Spiegel” запитує, чому інформація про зараження річки Одра дійшла до Німеччини лише 9 серпня. «Süddeutsche Zeitung», натомість, вказує на катастрофічну комунікацію та додає, що причиною міг бути брак довіри.
Німецькі екологи дивуються, чому в Польщі всі зосереджуються на ртуті, якщо важливішою проблемою є пошук причини катастрофи. Було піднято питання про те, чи влада у Варшаві втратить інтерес до річки Одра, якби причиною забруднення став свинець.
ДИВІТЬСЯ: Отруєна Одра. Кризовий штаб місцевого самоврядування. Дональд Туск: Центральна влада опустила руки
Проте всі, хто цікавиться долею Одри, кажуть, що зараз найголовніше – протидіяти забрудненню. Одер — міжнародна річка. Бере початок у Чехії, протікає через Польщу, а далі є прикордонною річкою Німеччини.
Згідно з міжнародними угодами та положеннями Комісії з охорони річки Одра від забруднення, співпраця та передача інформації мають бути ефективними та ефективними.