Під час зустрічі на полуденній молитві Ангел Господній папа римський він звернувся зі спеціальним зверненням до всіх мешканців Канада.
– Дорогі канадські брати і сестри. Як ви знаєте, я йду до вас насамперед, щоб зустрітися та обійняти корінні жителі в ім’я Ісуса. На жаль, в Канаді їх багато християниу тому числі деякі члени релігійних інститутів, сприяли політиці культурної асиміляції, яка в минулому різними способами завдала серйозної шкоди корінним громадам, сказав він.
ДИВІТЬСЯ: Я. Герак-Оношко: пам’ятник завжди можна відмити, і життя цих дітей ніхто не поверне
Франциск Потім він підкреслив: «Саме тому я нещодавно вітав у Ватикані деякі групи корінних народів, яким я висловив свій біль і солідарність за зло, яке вони зазнали.
– Зараз я вирушаю в покаянне паломництво, яке – я сподіваюся – з Божою благодаттю зможе сприяти вже розпочатому шляху відновлення та примирення, – сказав Папа та подякував за працю в підготовці його візиту.
Папа про ситуацію на Шрі-Ланці
Франциск також знову висловив свою близькість до населення Шрі Ланкаде панує гостра політична та економічна криза, а нинішній президент пішов у відставку після втечі з країни під тиском соціальних протестів.
Папа закликав до мирного розв’язання кризи, особливо для найбідніших верств населення, до діалогу для загального блага та до відмови від будь-якого насильства.
ДИВИТИСЯ: Шрі-Ланка. Протести набирають обертів. Будинок прем’єр-міністра горить
У міркуваннях перед молитвою він закликав використати час відпустки, щоб «зупинитися і послухати Ісуса», тому що це, як він пояснив, може керувати діями.
“Ми часто починаємо день автоматично, як кури”, – сказав він.
– Сьогодні все важче знайти вільну хвилинку для медитації. Для багатьох людей робочий ритм є напруженим і виснажливим. Літній час також може бути цінним, щоб відкрити Євангеліє і повільно, без поспіху читати», – сказав він Франциск.