Маршрут 37-го закордонного паломництва Франциска становить понад 19 тисяч кілометрів. Нинішній Папа стане другим в історії візитом до Канади. вул. Івана Павла ІІ, востаннє рівно 20 років тому.
ДИВИТИСЯ: Swory. Парох поставив на кладовищі водонагрівач. «Це знущання над парафією»
У Ватикані нагадують, що папський візит, присвячений зустрічам з корінним населенням, відбудеться на тлі війни в Україні. У багатонаціональній Канаді є велика українська громада. У програмі візиту зустрічі з її представниками немає, але очікується, що Франциск торкнеться російського вторгнення в Україну.
Папа перед паломництвом: Прошу приєднатися до мене в молитві
У неділю вранці в Twitter Папи Римського з’явився запис, присвячений паломництву. «Дорогі канадські брати і сестри, я прибув до вас, щоб зустрітися з корінним населенням. Я сподіваюся, що з Божою ласкою моє покаянне паломництво сприятиме вже пройденому шляху примирення. Будь ласка, приєднайтеся до мене в молитві. “
Директор прес-служби Ватикану Маттео Бруні сказав журналістам перед поїздкою, що його значення та вимова «відображають промову Папи Римського 1 квітня під час зустрічі з делегаціями канадських корінних народів» у рамках «процесу примирення щодо питання обов’язкових шкіл для дітей з корінні народи».
Цими установами керували від імені уряду християнські церкви, 60 відсотків яких були такими Католицькою Церквою.
Френсіс: Велика шкода була завдана корінним жителям Канади
Франциск слухаючи спогади тих, хто знайшов шлях до т. зв шкіл-інтернатів і зазнав принаймні «зловживань», він сказав: – Мені сумно і соромно за участь католиків у тому, що завдало вам болю; особливо тих, хто відповідає за освіту. Те, що вони робили, суперечило Євангелію Ісуса Христа.
Як він додав, «я прошу в Бога прощення за гідну жалю поведінку цих членів Католицької Церкви, і я хочу сказати вам від усього серця: мені дуже шкода». – Я приєднуюся до своїх братів, канадських єпископів, просячи у вас прощення. Зміст віри не можна передати у спосіб, який суперечить самій вірі, сказав він.
ДИВИТИСЯ: Ольштин. Один священик в семінарії. З шести претендентів виїхала половина
Щодо корінних народів Канади, Франциск каже, що «їхній ідентичності та культурі завдано великої шкоди». «Багато сімей було розділено, і багато дітей стали жертвами спроб нав’язати одноманітність, засновану на переконанні, що прогрес досягається через ідеологічну колонізацію», – сказав він.
План паломництва Папи Франциска. Де він буде і з ким зустрінеться в Канаді?
Першим етапом паломництва стане Едмонтон – столиця провінції Альберта і друге в ній після Калгарі місто з найбільшою чисельністю корінних народів. Заселення цієї території почалося щонайменше за 3000 років до нашої ери.
Папа Римський прибуде до Едмонтона до полудня за місцевим часом, тобто після 19 в Польщі. В аеропорту його зустріне прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Після церемонії вони підуть на коротку зустріч. Потім Франциск відправиться до семінарії св. Юзефа, де він відпочине після 10-годинного польоту і де залишиться на ночівлю. Жодних заходів з його участю на цей день не заплановано.
У понеділок Папа відправиться до місця приблизно за 100 кілометрів, яке називається Масквачіс, що означає «ведмежий пагорб». Там він зустрінеться з представниками громад метисів та інуїтів. Також відвідає їхній цвинтар.
Після повернення в Едмонтон Франциск піде до католицької церкви Святого Серця, яка була першою парафією метисів та інуїтів. Сьогодні його відвідує багато іммігрантів і біженців з усього світу.
ДИВІТЬСЯ: У серпні Церква закликає «усіх людей доброї волі утриматися від алкоголю»
У свою чергу, вранці за місцевим часом, на свято святих Йоакима і Анни, батьків Богоматері, Папа відслужить месу на стадіоні «Співдружність» для близько 60 тисяч осіб. У другій половині дня Франциск візьме участь у паломництві до озера Святої Анни. З кінця 19 століття це місце було місцем паломництва католиків. Папа очолить Літургію Слова та виголосить там проповідь.
У середу Франциск вилетить до Квебеку, одного з найстаріших міст Північної Америки. Там, в історичній Цитаделі – резиденції генерал-губернатора Канади – він зустрінеться з представником королеви Єлизавети II Мері Саймон і прем’єр-міністром Трюдо, а також з іншими урядовцями та корінними народами. Він виголосить промову перед усіма ними.
У четвер Папа відслужить месу в національній святині Сент-Анн-де-Бопре на річці Святого Лаврентія, а в соборі Нотр-Дам у Квебеку очолить вечірню за участю духовенства.
У п’ятницю була анонсована чергова зустріч Папи Римського з делегацією корінного населення Квебеку. Потім Франциск полетить до міста Ікалуїт на території Нунавут, на південь від Полярного кола. Назва міста на ескімоській – інуктітут означає “місце, де багато риби”. Більшість його жителів – інуїти. Єпископом цих територій є Антоній Вєслав Шорт, народжений у Істебні, ординарний єпископ дієцезії Черчилль-Гудзон-Бей.
Крім того, Папа відвідає початкову школу та зустрінеться з колишніми вихованцями інтернатних закладів, а потім з молоддю та літніми людьми. З міста з арктичним кліматом Франциск вилетить до Риму, куди прибуде в суботу вранці, 30 липня.
Гасло паломництва – «Іти разом». Логотип був розроблений Metys
Апостольський нунцій у Канаді архієпископ Іван Юркович сказав Радіо Ватикану, що це була «незвичайна подорож з великою відповідальністю». – Ви бачите велику відповідальність перед громадською думкою, яка іноді базується на хибних припущеннях, – додав він.
ДИВІТЬСЯ: Суд над Адамом «Нергалом» Дарським. «Я вимагаю, щоб його піддали сеансам екзорцизму»
Гаслом паломництва є слова «Ідіть разом» і супроводжується логотипом синіх відтінків у формі кола, наповненим символами, взятими з культури корінних народів, і елементами, що відсилають до служіння наступника. Святого Петра. Автором логотипу є художник Шон Вінсент із спільноти Mestizo.
За звичаєм, запровадженим Франциском, у подорожі його супроводжуватиме один мирянин із Ватикану. Як повідомляється, це буде людина, яка працює у Ватиканських садах.