Лише один із сотні сенаторів, республіканець Джош Хоулі, проголосував проти Швеції та Фінляндії, а інший, Ренд Пол, утримався. Троє сенаторів не брали участі в голосуванні. Резолюція супроводжувалася поправкою, яка закликала країни Альянсу виконати вимогу оборонних витрат на рівні 2%. ВВП.
Хоулі: США повинні зосередитися на китайській загрозі
Як стверджував Хоулі, якого згадували як одного з потенційних кандидатів у президенти від партії, Сполучені Штати повинні зосередитися на загрозі з боку Китаю, тоді як прийняття країн Північної Європи призведе до збільшення участі США в Європі в довгостроковій перспективі.
ДИВІТЬСЯ: Швеція та Фінляндія вступають до НАТО. Президент ратифікував протоколи
Його аргументи розкритикували деякі його колеги, які, зокрема, вказали, що Швеція та Фінляндія будуть найсильнішими у військовому плані новими членами Альянсу, а Хоулі у 2019 році проголосував за слабшу Північну Македонію.
«Якщо будь-який сенатор шукає обґрунтований привід проголосувати проти, бажаю йому успіху», — кисло сказав лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл.
Байден: Я з нетерпінням чекаю підписання протоколів
Схвалення Сенатом вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, найважливішого розширення Альянсу з 1990-х років, демонструє прихильність США цьому Альянсу, заявив президент США Джо Байден.
В опублікованій заяві Байден наголосив, що «це історичне голосування є важливим сигналом непохитної двосторонньої прихильності США перед НАТО та забезпечення того, що наш Альянс готовий до сьогоднішніх і завтрашніх викликів».
“З нетерпінням чекаю підписання протоколів про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО”, – додав президент.
ДИВІТЬСЯ: Президент підписав закони про ратифікацію вступу Швеції та Фінляндії до НАТО
Разом із Сенатом США приєднання Швеції та Фінляндії наразі ратифікували 22 із 30 держав-членів Альянсу. У середу заступник голови Міністерства закордонних справ Марчін Пшидач передав до Державного департаменту ратифіковані Польщею протоколи.