Журі федерального суду у Вашингтоні винесло вирок після 2,5 годин обговорення. Вона впізнала Беннона винним за двома пунктами: відмова з’явитися перед комітетом Конгресу та відмовляється подати документи. Закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 1 до 12 місяців за кожне звинувачення. Вирок оголосять 21 жовтня.
ДИВИТИСЯ: США. Штурм Капітолію. «Охоронці Майка Пенса боялися за своє життя»
Беннон був засуджений тому, що він проігнорував офіційний виклик давати свідчення слідчому комітету Палати представників, який розслідує обставини нападу на Капітолій 6 січня. Беннон, який не мав офіційної ролі в Білому домі під час заворушень, спочатку наполягав на тому, що не може давати свідчення, оскільки його про це попросив Трамп. Він посилався на т. зв привілей виконавчої влади, правовий звичай, що дозволяє президентам захищати зміст внутрішніх переговорів. Проте більшість експертів вважають, що це стосується лише чинних президентів.
Трамп мав дозволити Беннону дати свідчення
Незадовго до початку суду колишній помічник Трампа заявив, що він готовий свідчити після того, як колишній президент дозволив йому це зробити в листі, надісланому йому. Прокуратура заявила, що це був трюк, оскільки Беннон він ще не надіслав до комісії жодних документів.
ДИВИТИСЯ: США. Олена Зеленська зустрілася з першою леді США
Беннон, який ще до винесення вироку припускав, що подасть апеляцію, вважається таким один із ключових людей участь у протестах, які призвели до штурму Капітолію. За день до заворушень у своєму подкасті він оголосив, що 6 січня «все пекло розвалиться» і припустив, що буде «революція». 5 січня Беннон також зустрівся з конгресменами-республіканцями в готелі Willard у Вашингтоні.
Беннон є одним із двох колишніх радників Трампа, які чули звинувачення у відмові давати свідчення. Другий є Пітер Наварроякий відповідав за комерційну політику в Білому домі.