У той час як речник організації у Сполученому Королівстві сказав, що точну кількість донорів, які припинили свою підтримку, поки що неможливо оцінити, Amnesty International могла втратити понад 1000 постійних донорів з початку місяця, згідно з неофіційними даними на сьогоднішній день.
«Ми все ще збираємо дані, але можемо підтвердити, що багато наших донорів скасували прямий дебет за останні тижні», — сказав він.
За даними британських ЗМІ з посиланням на останні фінансові аналізи, членство в ШІ та донори забезпечують організації приблизно 7,5 млн фунтів стерлінгів доходу на рік.
Звіт Amnesty International. Обурення України
Керівник українського представництва громадської організації Amnesty International (AI) Оксана Покальчук раніше повідомляла, що залишає роботу після публікації штабом звіту з критикою української армії. Так само вчинив і керівник організації у Швеції.
На своє виправдання Покальчук заявив, що звіт завдає довгострокової шкоди репутації України в світі. Вона сказала, що пішла, коли зрозуміла, що її колеги з Amnesty цього не змінять.
Покальчук також зазначила у записі, що її робота та відданість «розбилася об стіну бюрократії та мовного бар’єру». За її словами, йдеться не про англійську, а про те, що масштаби страждань і жорстокості війни неможливо передати жодними словами жодною мовою.
Звіт також прокоментував радник президента України Михайло Подоляк. В одному з перших постів щодо звіту він написав: «Росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати українські Збройні сили в очах західних суспільств. Вона хоче припинити постачання зброї, використовуючи свою мережу агентів впливу. Прикро, що така організація, як Amnesty International, бере участь у цій кампанії дезінформації та пропаганди».
Суперечливий звіт Amnesty International. Що в ній було?
Нагадаємо, оприлюднений на початку серпня звіт показує, що українська армія порушує право збройних конфліктів, розміщуючи техніку та озброєння в школах, лікарнях і житлових районах, а також здійснюючи обстріли з густонаселених районів.
ДИВІТЬСЯ: Amnesty International: Росія порушує закони війни, як і Україна
У документі зазначалося, що Україна “перетворює цивільні об’єкти на військові”.
Amnesty International приносить вибачення, але захищає своє дослідження
AI захищає «точні» висновки звіту та зазначає, що звіт також передбачає, що Росія скоює злочини в Україні.
«Ми є членською організацією, тому шкода, що хтось залишає. Важливо, однак, підкреслити, що аналіз Amnesty потенційних порушень Україною міжнародного гуманітарного права був ретельно досліджений», – сказав речник.
Він додав, що під час цього дослідження використовувався той самий метод дослідження, що й у численних попередніх звітах і заявах щодо військових злочинів», – пояснив речник AI у Великій Британії.